Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnökire bejuthatok,...

Vegyészmérnökire bejuthatok, ha csak matekból lesz érettségim?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépbe járok, és a választott tantárgyam az elméleti gazdaságtan lesz, már egy éve készülök rá. Viszont a kémiát is imádom. Sajnos csak 10-11.-ben tanultuk. Lenne így esélyem bekerülni?
2011. szept. 20. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem sajnos. Egyik egyetemen sem felvételi tárgy az elméleti gazdaságtan. Javaslom készülj a kémia érettségire, ha tényleg szereted és érettségizz le belőle. De akár informatikából is, ha tanultátok, az a legkönnyebb, egyfajta joker :)
2011. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
nem. hozzátéve, hogy a 2 év alatt szerzett kémiatudás lófing ahhoz képest, amit majd tudnod kell az egyetemen.
2011. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ma elbeszélgettem ofőmmel, sajnos a vegyészmérnök kilőve :(, de azért köszönöm a válaszokat
2011. szept. 21. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
informatikát tanulsz? vagy tanultál? Nagyon egyszerű tantárgy, én 90%-osra csináltam meg (szóbelivel együtt), hogy az írásbelire (gyakorlatira) csak a nagyon alap dolgokat jegyeztem meg órákon, 3 év alatt, igazából egy hónapot készültem rá, hogy megcsináltam az összes érettségit, excelles függvényeket átnéztem stb, a szóbelire meg 2 hetet tanultam, és max pontos lett, de úgy hogy a szóbeliről semmilyen tudásom nem volt a 3 év alatt, tényleg 2 hét alatt a nulláról tanultam be. Nem nehéz, ha vegyészmérnök akarsz lenni, nem lehetetlen bejutni, főleg hogy nem annyira nagy a ponthatár.
2011. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

á nem, elbeszélgettem erről ofőmmel, és abban igaza van, hogy már nagyon régen tanultam kémiát, és nem olyan szinten, mint mondjuk egy gimiben

meg a választott tantárgyamra (emelt elméleti gazdaságtan) már két éve készülök :)

2011. szept. 24. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben. És infót használjuk ki mint 'joker', és irány a biomérnöki vagy a vegyész. Nyáron meg szépen biosz, kémia, fizika. Közgét meg nem ajánlom a mostani hírek miatt. Mellékesen megjegyzem, az infót 10-ben tanultam utoljára, de a mindennapokban használjuk. A szóbeli tételeket meg be kell seggelni.

Jól dönts!

2012. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

úgy döntöttem, hogyha nem vesznek fel közgázra, akkor valamilyen mérnökire megyek, az első év alatt megcsinálom kémiából az érettségit és felvételizek vegyészmérnökire :)

de azért remélem felvesznek közgázra :)

2012. jan. 7. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!