Minek olyan tantárgyak az iskolába, mint a fizika és a kémia?
nem sok értelmét látom, ugyanis általános műveltség ide vagy oda, soha a büdös életbe nem fogjuk használni, kivéve aki ilyen területen szeretne dolgozni, de az nyilván akkor menjen olyan iskolába. csak lerontja az átlagot teljesen, hiába akarja bárki bármennyire megtanulni, aki nem érti meg, nem tud jó lenni belőle.
és ugyanez van a matekkal is. kell a matek, de nem olyan szinten, ahogy egyes gimnáziumokban oktatják.
Utolsó: Oké, hogy ne utolsó nap döntse el, az ilyennek tényleg nem kellene továbbtanulnia (még egy ideig legalábbis).
De azért nehogy már azt mondd, hogy mindenkinek 14 évesen tudnia kellene, mit akar.
Én pl. 11.-ben találtam ki, hogy orvos akarok lenni. Nem érzem azt, hogy emiatt bármivel is rosszabb vagyok azoknál, akik mondjuk 10 éves koruk óta erre készülnek.
Persze, valóban 14 évesen konkrétan ne tudja, hogy hova akar menni, de szerintem egy 14 évestől minimum lenne hogy be tudja magát tájolni: Humán irány, egészségügy vagy műszaki irányvonal például.
Persze a kérdezővel nem értek egyet, mert kell egy alapozás, és sajnos az egyetemen is rengeteg olyat tanul az ember amit soha életében nem használ majd.
Viszont az is szomorú ha egy 14 éves gyereknek nem alakult ki semmilyen irányvonal után az érdeklődése, az pedig egyenesen gyalázat ha 18-19 évesen semmi fogalma nincs arról hova akar menni.
Előzővel nem értek egyet, nekem például 14 évesen halvány lila gőzöm se volt még az irányról se, hogy mi akarok lenni. Hogy miért? Mert kitűnő voltam, mindenből jó voltam, a tantárgy attól függően tetszett, hogy jó volt-e tanár vagy nem. És most is, tudásom alapján ugyanannyira mehetnék humán mint reál irányba, szerencsére azért rájöttem arra, hogy mi érdekel, Nem érzem magam elkésve, a gimnázium segített a döntésben, és rengetegen még faktra is úgy mennek, hogy beikszelnek két tárgyat, amit úgy szeretnek, de ezen belül fogalmuk sincs.
Szerintem korán van 14 évesen eldönteni még az irányvonalat is, hogy mit csináljon az ember egész életében. Persze, van aki tudja, vagy akinél egyértelmű, de nem kéne kötelezővé tenni.
A mai magyar kultúra egyoldalúan a humán tudományokat helyezi előtérbe, a fizika és a kémia pedig háttérbe szorul.
Ezek a tárgyak a természet megismerésére, megértésére szolgálnak. Arra, hogy vigyázz, mit öntesz össze, hogy tudd, miért ég a villany, és hogy ne szaladj be egy transzformátorházba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!