Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fiatal, pályakezdő tanárok!...

Fiatal, pályakezdő tanárok! Milyen fegyelmezési módszerek váltak be nálatok?

Figyelt kérdés
Szakiskolában tanító pályakezdő tanár vagyok, ahol persze kizárólag ROSSZ magatartású tanulók vannak. Így főleg fegyelmezési gondjaim vannak. Sok mindent kipróbáltam már, de sajnos a teljes érdektelenségbe ütköztem Tanácsot szeretnék kérni szintén fiatal, pályakezdő tanároktól, hogy ők milyen módszereket használnak. Köszönöm a segítségetek.
2011. febr. 3. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik legjobb tanár ezt úgy oldja meg, hogy ahányszor úgy gondolja, hogy nem megfelelően viselkedik (beszélgetésnél is!), órai munka 1-es. Ha jól tudom egy órán 3-at lehet adni. A beírásokkal nem ment ő sem semmire, viszont így síri csend van, mert aki nem bír viselkedni, az ugye bukfencezik. Ugyan nem vagyok tanár, de ez az egész suliban beválik. Kemény, de hatásos :)
2011. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Sajnos nálunk már az 1-es sem hatásos

:( :(

2011. febr. 4. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
A kamikaze-módszert tudnám javasolni: legjobb fegyelmezés a felmondás. Akkor ugyanis új tanárt kapnak a diákok, aki természetesen csakis roszabb lehet, hiszen az új tanár nyilván mindenféle fegyelmezési módszerrel megpróbálkozik majd állása megtartása érdekében, amivel sok kellemetlenséget okoz majd a tanuló ifjúságnak. Mindennek a kilátásba helyezése az osztály felé már önmagában fegyelmező hatású lehet.
2011. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen jellegű problémákkal én is küzdök. Kisebb korban a gyereket le kell kötni valamilyen feladattal, akkor nincs vele gond, de a nagyobbak? Megoldatlan kérdés...
2012. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!