Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az oktatás az Óbudai...

Man4gep kérdése:

Milyen az oktatás az Óbudai Egyetemen?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni gépészmérnöki szakra.Jó egyetem, nehéz bentmaradni? Egyáltalán mi róla a véleményetek?
2011. jan. 30. 21:08
1 2
 1/11 dzsordzsina ***** válasza:
Nálunk december elején voltak a gimnáziumba és nagyon érdekes volt. Nehéz bekerülni, matek emelt kell, és bent maradni se könnyű. Azonban színvonalas az oktatás, és a társaság is nagyon összetartó. Jó programjaik vannak, és elismert diplomát adnak. Szerintem megéri oda jelentkezni. Egyik legjobb! Sok sikert:)
2011. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyre jobban szeretnék majd ott tanulni:D
2011. jan. 31. 18:10
 3/11 anonim válasza:
Bocsi, hogy itt kérdezek, de ez interneten hol található meg, hogy melyik iskola kér emelt szintű érettségit, mert énis szerettem volna gépészmérnökire menni, de ezt nem tudtam, hogy emelt matek kell hozzá
2011. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Panda Péter ***** válasza:
51%

"Nehéz bekerülni" és "bent maradni se könnyű"

biztos hogy nem a BME-ről beszélsz?

2011. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Az Óbudai Egyetem a BMF és pár másik iskola, pl a Gábor Dénes összeolvadásából jött létre (ez utóbbi elég színvonaltalan volt). Nem összekeverendő a BME-vel, ahova tényleg nehéz bekerülni és bennmaradni.


A BMFen néhány karra/szakra elég 200 pontot összeszedni. Persze ez karonként változhat, én könnyűiparisokat ismertem, szerintem nem volt nehéz, amit tanultak, pedig én "bölcsész" vagyok. Bennmaradni sem nehéz, láttam olyat, akik össze-vissza bukott, évekig, az állam pénzén.

2011. febr. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Óbudai Egyetemnek nem része a Gábor Dénes Főiskola. Informatikai képzés a NIK-en folyik (tavaly 324 pont kellett). A felvett 350 emberből kb 50-60 ember jut el a diplomáig mindenféle csúszás nélkül. Elismert oktatók vannak és a munkaerőpiacon is keresett diplomát ad. A Kandó Kálmán villamossági karról és a Bánki Donát gépészeti karról szintén jókat halottam.
2011. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez az egyetem tudomásom szerint ebben az évben lett külön egyetem,az igaz viszont h elötte BME része volt. Mint irtam gépészmérnöknek jelentkeznék de ahova most járok (közgazdasági suli) semmi köze ehez /,kiveve infot talán/. Így is el lehet végezni azért?
2011. febr. 6. 13:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha gépészet akkor : 1.BME 2.SZIE (Gödöllő) 3.ME. Ez a három egyetem ami nagy múlttal rendelkezik gépészmérnökök képzésében és színvonalas képzése is nyújtanak. Ha nem műszaki, gépészeti szakközépből jössz, akkor is el lehet végezni sok szorgalommal és kitartással persze.
2011. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én oda járok... Attól függ mire szeretnél menni... MM-esnek könnyű bekerülni, és könnyű benn maradni is, de pl GM-re az állami szinte lehetetlen , és nagyon hamar ki is kerülsz onnan. KM-en bekerülni nehéz államin , de nem is szórják ott annyira az embereket. Szóval ez relaítv, hogy nehéz bekerülni...
2011. ápr. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Óbudai Egyetem csak a BMF-ből lett, átnevezték, ennyi!! Nem vonták össze semmivel, meg nem volt a BME része sem!!!

Aki nem tud pontos infót adni, minek ír???

2011. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!