Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE ÁOK-osok! Milyen az...

SOTE ÁOK-osok! Milyen az egyetemen a kémia oktatás?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kémiát, viszont orvos szeretnék lenni, méghozzá olyan, akinek az ÁOK-on kell végeznie. Viszont ha jól tudom, ott csak orvosi kémiát kell tanulni. Ha ez tényleg így van, akkor milyen az az orvosi kémia? Mi tartozik bele? Szeretném majd az egyetemen magasabb szintre fejlesztenem a kémiatudásomat, de közben orvosnak szeretnék tanulni, ráadásul olyannak, akinek sajnos nem nagyon kell a munkája közben a kémia. Még van pár évem eldönteni, hogy hova menjek egyetemre, de emiatt teljesen tanácstalan vagyok, mert még úgy is dönthetek, hogy inkább vegyész leszek.
2010. szept. 25. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Van orvosi kémia 1 félév +3 félév biokémia. Az orvosi kémia nem nagy cucc (sav-bázis rendszerek, pufferek, szerves kémia stb.) Ha kémiából érettségizel, akkor viszonylag könnyen megcsinálható.

A biokémia már jóval nehezebb, sokat kell rá tanulni, Ebbe beletartozik a sejtbiológia egy része (pl. DNS, fehérjeszintézis, géntechnológiák), valamint az anyagcsere folyamatok (lebontás, felépítés...stb)

Azt még nem tudhatod, h mennyire kell a munkádhoz a kémia, ez a tárgy alapvetően kell az orvosi személet kialakításához, mégha nem is fogsz a munkád során mondjuk laborban dolgozni vagy kémiai számításokat elvégezni.

2010. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A DOTÉ-n ezeken felül van még 2 félév klinikai biokémia is (ha labororvos akarsz lenni, akkor ez fog kelleni).
2010. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy szerintem a SOTÉ-n is van valami hasonló. Vagy tévedek?
2010. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Azért ha valakinek van még hozzáfűznivalója, az ne tartsa magában! ;)
2010. szept. 26. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk (SZTE) az orvosi kémiába beletartozik az általános, szerves és szervetlen kémia is (két féléves tárgy). A biokémia pedig szintén két féléves, és ugyanaz, mint amit az első hozzászóló írt:)


Tudom, hogy SOTÉsokat kérdeztél, remélem nem baj, hogy írtam:)

2010. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy baj, hogy válaszoltál. Neked is köszi :).
2010. szept. 27. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!