Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet költségtérítéses...

Hogy lehet költségtérítéses képzésről átkerülni államilag támogatottra?

Figyelt kérdés
Pontos választ szeretnék! :)
2011. jan. 25. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Egész pontosan akkor kerülhetsz át, ha

1. Beadsz egy kérvényt a megfelelő helyre a megfelelő időben

2. A te átlagod a legjobb

3. Éppen valaki ott hagyta a sulit állami finnanszírozáson, vagy átkerült költségtérítésre.

2011. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én írnék még egyet:

Gyes és Gyed alatt levő anyukák is mentesülnek a költségtérítés alól (bár arról nem olvastam még jogszabályt, hogy utólag behajtják-e raktuk)

2011. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam nem kell beadni indítványt, hanem automatikus.
2011. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen iskolába jársz, ott milyen az eljárásrend.

Nálunk csak ETR-ben kell jelezni, hogy részt szeretnél venni az átsorolásban és júliusban, amikor vannak az átsorolások, akkor megnézik, hogy milyen az eredményed és ha elég jó, akkor szeptembertől államilag finanszírozott lehetsz. Két félévig. Mert utána újra átsorolás és ha rosszul teljesítesz, vissza is kerülhetsz költségesre.


A teljesen pontos szabályokat keresd az iskolai szabályzatban. Látatlanban senki sem tudja neked ezt megmondani.

2011. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy ha valaki államin nem teljesít meghatározott számú kreditet két félév alatt, azt átteszik költségesre, és cserébe átraknak valaki államira.
2011. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!