Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy szak...

Mennyire nehéz egy szak költségtérítéses képzéséről átkerülni az államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

BGF- nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem. Sajnos csak ANK képzésre lesz elegendő pontom.


Annyi lenne a kérdésem hogy, hogyan működik ez az "átrakósdi" egy adott szakon? Kiket tesznek át államiról költségtérítésesre és fordítva?


Annyit tudok hogy valami átlagnak kell meglennie de örülnék ha valaki felvilágosítana ez ügyben.


Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 17. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy szabály, hogy aki az államin x kreditet nem teljesített, és nemtudommennyinél rosszabb az átlaga, az költségtérítéses képzésre kerül. Az ő helyükre kerülhetnek a költségtérítésesek közül a legjobban teljesítők a felszabadult helyek számának függvényében, de max 5%. Tehát ha egy államis hallgató átcsúszik, akkor a helyére kerül a legjobb átlagú költségtérítéses, ha kettő csúszik, akkor a legjobb kettő költségtérítéses. De! Ha egy államis hallgató sem csúszik, akkor értelemszerűen nem szabadul fel hely, így egy költségtérítéses sem kerülhet át, függetlenül a tanulmányi eredményétől.
2010. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is ugyanide jelentkeztem és szerintem nekem is csak a költséges lesz meg ... ráadásul pontduplázással megyek két 5 ös középszintűvel meg egy nyelvvizsgával és így is csak 380 pont körül leszek! Átkerülni meg át lehet, bár esélyesebb javító érettségit tenni vagy pluszpontokat szerezni és újra felvételizni, a tárgyaidat meg úgyis elfogadják :)Államisok közül meg nagyon sokaknak nincs meg az elegendő kreditjük..szóval sokan átcsúsznak
2010. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanide járok, ugyanerre a szakra. Kitűnő tanulmányi eredmény és érettségi+matek emelt = 402 (tavalyi ponthatár: 401) Szóval épphogy megvolt. A BGF-KKK-on két félév alatt kell 30 kreditet összeszedni, ha nincs meg ennyi, akkor átraknak államiról költségesre. A másik eset, amikor egy tárgyat harmadjára veszel fel és úgy sem sikerül. Ez a karon általában a statisztika szokott lenni. Gyakran ezen a tárgyon csúsznak el a hallgatók. Ha komolyan veszitek a tanulást, van esély, hogy átvesznek költségesről. A legtöbb államis átbulizza a szorgalmi időszakot és ha későn kap észbe búcsút mondhat a helyének.
2010. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt akarom még kérdezni hogy azt nem tudjátok hogy a pótfelvételi mikor van?


Ugyanis jelentkezéskor csak az államilag támogatottat jelöltem be, de úgy tudom pótfelvételivel a költségtérítésesre még be lehet kerülni.


Amúgy ha valamilyen csoda folytán sikerülne a nyelvvizsgám akkor 405 pontom lesz..:S

2010. máj. 18. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Pótfelvételi a ponthatárok kihirdetése után, augusztusban van. Ez egy gyorsított eljárás, csak egy helyet jelölhetsz meg. Viszont nem lehet akárhova jelentkezni, csak ahol meghirdették a pótfelvételit (ahol még van szabad helye az iskolának).
2010. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!