Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket kellene választanom...

Melyiket kellene választanom a 3 lehetőség közül? Nézd meg légy szíves! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hali.

Na, ugye nemrég írtam a felvételit, most mennék középsuliba. A felvételim nem lesz 100%os az biztos, de ahhoz elég, hogy egy erős szakközépbe bejussak vele. A gimi már kérdéses.

3 lehetőség van ami szóba jöhet, de nem tudom, melyiket kellene választanom...



A, Gimnázium (Révai Miklós Gimi Győrben.) Ez 4 éves képzés, humán tagozatban német-angol osztályban. Németet heti 5, angolt heti 3,5 órában tanulnánk, szóval 2 középfokú garantált, németből talán még a felsőfokú is. Na meg az érettségi is meglenne.


B, Kéttannyelvű idegenforgalmi szakközép (Krúdy Gyula suli, szintén Győrben.) Ez 5 éves képzés, 10.től németül tanulnánk a törit, az idegenforgalom alapjait is, meg még pár tantárgyat. Itt garantált a német felsőfokú az 5. év végén, na meg persze érettségi is.


C, Vendéglátóipari szakközép (szintén az előbb említett Krúdy iskolában) Ez 4 + 1 éves képzés amennyiben maradok még azon a + 1 évben. Itt átlagos óraszámban német nyelv tanulása, és szakmai alapozó tantárgyak, amiről papírt kapok ha maradok az 5. évben. Érettségi itt is van, vendéglős szakmát kapok.



Azt tudni kell, hogy egyetemre mindenképp tovább akarok tanulni, de még nem tudom, milyenre. Azt majd még biztos eldöntöm ez alatt a 4-5 év alatt.

De nem tudom, melyiket kellene választanom...

Szeretek nyelveket tanulni, angolból és németből felsőfokú nyelvvizsgát akarok, és ha ezek megvannak sem hagynám abba, szóba jöhetne nálam még egy csomó nyelv amit szívesen megtanulnék (orosz, lengyel, görög, spanyol, olasz...)


Szerintetek melyiket kéne választanom? Nem tudok dönteni, anyukámmal még megbeszélem ezt, de nem tudom valójában mit is akarok...

Csak mert ha a vendéglátásnak van jövője és megszerzem a szakmát a vendéglátóipari szakközépben akkor valami ezzel foglalkozó egyetemre tanulnék tovább, de csak akkor ha tényleg megéri az egész, és jól keresnék vele...

Mert nyelveket meg mindenképp tudni kell, meg szeretem is tanulni őket, ezért jó lenne 1-1 középfokú legalább angolból meg németből is.


Bocs, ha kicsit hosszú lett, de igyekeztem mindent leírni.

Szóval, szerintetek melyikbe kellene mennem?


Köszi előre a válaszokat.


2011. jan. 25. 15:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Mint írtam a gimi nem garantált, szóval szerintetek ha az kiesne a sorból, melyikbe kellene mennem? A vendéglátóipari vagy az idegenforgalmi-kéttannyelvű szakközépbe?
2011. jan. 25. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés... nos azt tudnod kell, hogy jövőre már az 500 pontos felvételi pontrendszer lesz az aktuális, amiben a pluszpontok száma 100. Ez viszont csak két emelt érettségivel érhető el (50+50 pont). Valamint te már abba a korosztályba esel, amelyiknek kötelező lesz érettségiznie egy természettudományos tárgyból, tehát nem árt erre is gondolni. Azt nem tudom, hogy mennyiben számítják bele a pontszámba. És persze az egész vehet többször is 180°-os fordulatot, mire rád kerül a sor...

Mindent összegezve és a B lehetőséget választanám. Jól hangzik a "garantált" felsőfokú és emelt érettségi. Minél több nyelvet tud az ember a mai világban, annál jobb. Ha a vendéglátóipar az álmod, akkor uccu neki. (A nem-kéttannál még mindig jobb a kéttanos szak.)

A gimnázium általában erősebb képzést jelent, és minden tárgyat nyomatnak. Ha ilyen korán eldöntötted, mi akarsz lenni, az csak jó, tehát nem látom értelmét számodra "felesleges" tárgyakra fordítani az energiát.

2011. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!