Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz a jogi egyetem...

Nagyon nehéz a jogi egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
8-os vagyok, két tanítási nyelvű közgazdasági szakközépiskolába megyek tovább tanulni.Érdekel a jog, szorgalmas is vagyok. Nagyon nehéz a jogi egyetem elvégzése? A jogászok "ledoktorálnak"?
2011. jan. 24. 22:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))
2011. jan. 30. 16:21
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

nehéz, és 5 év(10 szemeszter) és nem 4, meg nem 6. a ledoktorálás az az 5 év utáni phd-t jelenti, egy jogász alapból nem doktorál. messze nem a római jog a legnehezebb tárgy, és ha jogra mész, már első szemeszterben megtanulod, hogy mi is az a jogi személy:))


szerintem egyébként nem nehéz a jogi egyetem, imádom, értem, és semmiért nem hagynám abba, viszont baromi sokat kell tanulni, mert hatalmas az anyag. ha így nézzük, hogy mennyit kell tenni azért, hogy elvégezd, akkor baromi nehéz, de én a magam részéről a gimis fizika tz-kez nehezebben abszolváltam mint a római jogot:D:D:D kinek mi a nehéz...:)

2012. márc. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
81%

Az előttem szólók kicsit sokat magyarázkodnak...

Lényeg: Jogi egyetem 5éves - ezzel átlagos jogi diplomát szerzel

+3 év a szakosodás (polgár jog, büntető jog stb.)


Egy biztos, hogy fel kell kötni a gatyádat, mert itt nem csak szorgalmasnak kell lenni, hanem fogékonynak is.

2012. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#1

megéri ha az a kell hogy kriminológusnak tanuljak...

és nyomozó lehessek :(

2021. jún. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!