Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz a jogi egyetem...

Nagyon nehéz a jogi egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
8-os vagyok, két tanítási nyelvű közgazdasági szakközépiskolába megyek tovább tanulni.Érdekel a jog, szorgalmas is vagyok. Nagyon nehéz a jogi egyetem elvégzése? A jogászok "ledoktorálnak"?
2011. jan. 24. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
nehéz, és végzés után diplomás munkanélküli leszel. Esetleg kisegítő a konyhán.
2011. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem nehéz, csak sokat kell magolni.
2011. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
24%
ja. majd befejezed az egyetemet, es ha nem tanulsz tovabb akkor nem csinaltal semmit 4 ev alatt
2011. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Gyanítom, hogy az utolsó két hozzászóló nem járt jogi egyetemre, ugyanis 1. ha látják, hogy csak magolsz, és amúgy nem érted, akkor kivágnak; 2. a jog nem 4, hanem 5 év.

Vizsgaidőszakban napi 8-10-12 órákat és több száz oldalakat kell megtanulni, ami nyolcadikosként gondolom soknak tűnik, gimisként is annak fog, de ezzel csak akkor fogsz ténylegesen szembesülni, ha végül oda kerülsz. (Nekem is mondták, hogy ilyen lesz, de az ember, amit nem tapasztal, azt lebecsüli - lásd előző válaszadók.) Rengeteg türelem, és kitartás kell, és igen, szerintem nehéz.

2011. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

"akkor nem csinaltal semmit 4 ev alatt"


Mint a Guyrcsány-rezsim :D.

2011. jan. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
25%
Azt hallotam hogy miután elvégzik a jogi egyetemet,2 évet kell egy hivatalos jogi személy mellet tölteni és csak azután kapsz az államtól egy hivatalos valamit és utánna vagy csak hivatalos jogi szakember :)
2011. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
A "Nem nehéz, csak sokat kell magolni." mondat nem hordoz olyan jelentéstartalmat, hogy ne kéne megérteni. Természetesen mindent a világon, amit meg akar tanulni az ember, meg kell érteni. Ez alap, ez olyan, mint a levegő, külön említeni sem érdemes. Ez csak gondolkodás kérdése, aki meg lusta a saját szakmájáról gondolkodni, az menjen havat lapátolni. Ettől még nem lesz nehéz valami.
2011. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Élő jogtárrá válni nem könnyű. A joghallgatóknál a római jog a fő mumus. De hát melyik egyetem könnyű?
2011. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és nem 4 vagy 5, hanem 6 év. Szóval jól gondold meg.
2011. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, én jogi egyetemre járok, és 10 szemeszter = 5 év. Persze van aki nem fejezi be ennyi idő alatt, de a 6-7 féléves BSCvel is lehet csúszni, szóval az más kérdés.

Ami utána x évként felmerül, azok a szakvizsgák, ha mondjuk ügyvéd akarsz lenni, vagy bíróságon/ügyészségen dolgozol, ott vannak ilyenek, hogy hány évig kell fogalmazónak meg titkárnak lenni, mire eljutsz oda, hogy ELVILEG lehetnél ügyész/bíró. Ugyanakkor ha végeztél 5 év alatt, megkaptad a diplomádat, akkor te onnantól dr. XY végzett jogász vagy, és ahol nem kell szakvizsga, ott egyből dolgozhatsz, nincs semmi plusz évhez/gyakorlathoz kötve.

2011. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!