Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha igazságügyi igazgatás...

Ha igazságügyi igazgatás szakon végzem? Hol tudok vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

A végzettséggel megcélozható állások:


Bírósági/ ügyészségi titkár: tanulmányozza az első- és másodfokú és peren kívüli eljárásokat, bírói, ügyészségi, közjegyzői munkamódszereket, az ítélkezési gyakorlatot/ a törvényességi felügyelet ellátásának módszereit.


Bírósági fogalmazó: tanulmányozza az első- és másodfokú és peren kívüli eljárásokat, bírói, közjegyzői munkamódszereket, az ítélkezési gyakorlatot. Bírói megbeszéléseken, kollégiumi üléseken vesz részt; fellebbezések, feljegyzések, keresetek jegyzőkönyveit vezeti, határozat- és ítélettervezeteket készít.


Ügyészségi fogalmazó: tanulmányozza a törvényességi felügyelet ellátásának módszereit, első- és másodfokú eljárásokkal ismerkedik, elsajátítja az ügyészi óvás, felszólalás és figyelmeztetés módszereit.


Bírósági végrehajtó: magánszeméllyel vagy gazdálkodó szervezettel szemben jogerős bírósági határozatokon alapuló felszólításokat küld, továbbá követelési, lefoglalási, árverezési eljárásokat hajt végre hivatalos pártfogóként, végrehajtási ügyintézőként, igazságügyi előadóként, vagy szakértőként.


Igazgatási ügyintéző: intézi a munkáltatója működtetésével, fenntartásával kapcsolatos adminisztratív feladatokat, ügyek nyilvántartását, ügyiratok kezelését, iktatását és postázását, valamint különböző beszerzési, beruházási feladatokat intéz.


Személyi titkár: a munkahelyi vezető szakmai tevékenységével kapcsolatos adminisztratív teendőket látja el, részt vesz értekezletek, tanácskozások, konferenciák, rendezvények szervezésében, előkészítésében, és a látogatókat fogadja.


Ahol az oklevél még hasznos lehet:


Rendőr: bűnözés elleni, közrendvédelmi, közlekedés- és igazgatásrendészeti szakszolgálat ellátásával védi a közbiztonságot és a belső rendet.


Nyomozó: különböző bűntényeket - gyilkosságot, betörést, rablást, kábítószer-forgalmazást, stb. - vizsgál ki, hogy megoldja a bűnesetet és megtalálja a bűnelkövetőt. Információkat gyűjt személyekről és szervezetekről. Ellenőrzi a bűntény helyszínét, fényképeket készített és laboratóriumi vizsgálatokat rendel el.


Mediátor: vitás ügyek, ütköző érdekek, kommunikációs nehézségek esetén felmerülő nézetkülönbség elsimítása céljából, egyfajta közvetítő szerepet tölt be két fél, vagy csoport között.


forrás: www.felvi.hu

2011. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. jan. 24. 21:22
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Amit neten találsz, fele se igaz. Ha valaki talált már munkát ilyen diplomával az szóljon, mert én két éve nem kapok munkát és akivel jóban vagyok a képzésről, ők sem. Két csaj külföldre, volt aki új diplomába fogott. Egy BTK-s bármilyen diplomával többet tudsz kezdeni, főleg most, hogy a btk-n a létszámot csökkentették, de nyugdíjba ugyanúgy mennek minden évbe ésígy több lehetőség van munkára.. Szóval NE menj ilyen szakra, nem fogadják, nem ismerik el ezt a diplomát :((
2012. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vigyázz velem válasza:
44%

Az első posztban csupa butaságokat írnak. Bírósági, ügyészségi fogalmazó csak JOGÁSZ végzettséggel lehet valaki. Ügyészségi, bírósági titkár csak az lehet, aki 3 évig volt fogalmazó e szerveknél. Ezek az állások a bírává, vagy ügyésszé válás szamárlétráinak fokai, az egyéves titkárság után nevezhető ki vki ügyésszé vagy bírává. Csúnya, beképzelt jogászok (olyanok, mint én) által jogi oviként emlegetett képzés után senki sem lesz sem fogalmazó, sem titkár, sem ügyvédjelölt. Írnok, adminisztratív munkatárs, érdemi munkában lényegében részt nem vevő alkalmazott lehet maximum. (Hasonló a viszony mint pl. egy orvos (jogász) és egy asszisztens (igazs. igazgatás) esetében.

De arra jó, hogy a face-en kiírja vki, hogy pl. ügyvédi irodában dolgozik, és a XXX-ÁJK-n végzett.Így laikusokban könnyen keltheti azt a hamis látszatot, hogy ügyvéd vagy vmi hasonlóan fontos ember. Pedig nem az, és nagyon sok - legalább 4-5 évnyi - megfeszített tanulás választja el attól.


Azonban ha vki kibukik a jogász szakról (pl. Róma miatt rögtön a legelején), és elmegy utána igazigaz-ra (vagy mire) és ír egy PhD. szintű dolgozatot az emeberölés privilegizált esetéről, akkor azonnal doktorrá ütik (nem avatják, hanem ütik egy karddal, mint a lovagot) és hivatalból kinevezik egy őt általa szabadon választott ügyvédi iroda élére, mint vezető jogászt. :-))) De ilyen sajnos eddig még nem fordult elő.

2012. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó posztolónak! A "csúnya beképzelt jogásznak" írom!!! Igazad van igazságügyi igazgatási alapszakkal senki nem lesz jogász, ergo bírósági/ügyészségi fogalmazó vagy utána titkár. Egy 3 éves alapszak után senki sem írhat Phd-t. Az alapszak után kell még egy mester diploma ami 2 év. (tehát ő is tanult 5 évet egyetemen), és utána még 3 éves doktori iskolába kell bejutni és azt elvégezni...utána tudja megvédeni a doktori értekezését..és akkor jár a Dr. cím, és nem dr. mint egy sima jogász szakon végzettnek. Csak a pontosítás kedvéért. De még ettől a phd-től sem jogász senki csak vagy tudományos fokozata.

Az igazságügyi igazgatási alapszakos végzettség nem azonos a jogi asszisztens végzettséggel!!!!! Azaz nem asszisztens lesz aki nem jogosult érdemi munkát végezni a munkahelyén. Ha a te példádnál maradok akkor pl orvos (jogász)dietetikus (igazságügyi igazgatási) viszony a legjobb egészségügyi hasonlat. Ha te jogász vagy akkor csodálkozom hogy ennyire pontatlan információid vannak ezekről.

2013. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
27%
Az első válaszolónak: Kérlek, ha valamiről fogalmad sincs, akkor ne írj hülyeséget másoknak, ne hitegesd hülyeségekkel. Amiket te írtál elsők közt, ahhoz mindhez jogász végzettség kell :/
2013. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Utolsó ha elolvastad volna végig amit az első írt láthatnád hogy felvi.hu oldalról másolta be és megnéztem és tényleg ez van ott leírva hogy fogalmazó is lehet. Én is úgy tudtam hogy csak jogász lehet fogalmazó de a felvi miért írna ki baromságokat? Tehát kérdem én most vajon lehet fogalmazó egy igazságügyi igazgatást végző egyén? Mert te azt mondod hogy nem de a felvi azt hogy igen kinek higgyen az ember? :D Elég érdekes nem tudjátok hol lehetne utána nézni ennek, hogy most mi az igazság?
2014. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
96%

Bírom, hogy a jogászok mennyire el vannak ájulva maguktól. Végig sem gondolják, hogy valakit érdekel a jogi terület, de nem teheti meg, hogy min. öt évig lébecoljon valahol, mert a szülei nem engedhetik meg maguknak, hogy ennyi ideig pénzeljék. Ráadásul a diploma megszerzése után még el is kell helyezkedni valahol, és ha valakinek nincs protekciója, akkor az sem megy valami könnyen és gyorsan. A másik meg, hogy nagyon sok frissen végzett jogásznak semmi élettapasztalata nincs és el van szállva magától, mert tudott egy csomót seggelni. (Tisztelet a kivételnek!)

Az igazságügyi igazgatás természetesen nem ad olyan végzettséget, mint a jog, de attól még ne tudom, hogy miért kell lenézni ezeket az ezzel a végzettséggel rendelkezőket.

2014. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Megéri igazságügyiről jogra menni ha nem akarok rögtön jogra menni?
2016. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Aktuális még a kérdés? Mert akkor tudnék válaszolni, ha gondolod.
2016. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!