Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez igazságos?...

Szerintetek ez igazságos? Hogy kérdezhetnek olyat az emelt bioszérettségin, ami egy könyvben sincs benne?

Figyelt kérdés

pl. a 2004-es érettségiben:


1. A labdarúgó tragikus halálát az egyik föltevés szerint szívinfarktus okozta.

Fogalmazza meg egy mondatban, mi történik ilyenkor a szívvel (még azelőtt, mielőtt –

esetleg – leállna)!


12-es vagyok, bioszfaktos, a Berend- Szerényi tankönyvből tanulunk, mert mindenki azt mondta, hogy ez a legjobb, mégsincs benne szívinkfartusra vonatkozó rész, sőt, bég fakton se vettük, pedig már túlvagyunk a szíven.

Akkor nézzek át mindent a szívinkfartustól a tüdőembóliáig, hátha majd azt kérdezik??? :O


Köszi :)


2011. jan. 15. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézz át más tankönyveket is.
2011. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
átnéztem 3-at vagy 4-et, és egyikben sem volt benne :S
2011. jan. 15. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi okozza a szívinfarktust az alapműveltség. Magyarországon a rák mellett a szív és érrendszeri megbetegedések a vezető halálokok. Szóval ezt tudni kell. Ha a tankönyvben nincs benne, akkor nem jó a tankönyv, én a mozaik kiadó bioszkönyveit ajánlom. Én is abból készültem emelt bioszra, és ami abban nincs benne, azt nem fogják kérdezni. És igen emelt bioszra tudni kell a fontosabb betegségeket is pl infarktus, tüdőembólia, vakbélgyulladás, fenilketonuria, Down-kór, Huntington-kór stb.


Amúgy a kérdésre a válasz a következő: Egy vérrög (trombus) elzárja a szívet ellátó koszorúerek egyikét, a szív adott ér által ellátott területe ezért nem kap elég tápanyagot és oxigént, ezért károsodik (magyarul elhal).

2011. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
most nem csak a szívinkfartusra gondoltam (aminek amúgy tisztában vagyok az okával), hanem hogy esetleg mást is kérdezhetnek...
2011. jan. 15. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a könyv szerint kérdeznek, hanem a követelmény szerint. Van egy több oldalas lista, részletesen le van írva, hogy melyik témakörből mely részek kötelezőek emelt szinten. Tanulhatsz te akármilyen jó tankönyvből, ha pl. nincsenek benne a Langerhans-szigetek. A részletes érettségi tematikában szerepel, abból kell készülni.

üdv

2011. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, hogy kit milyen tankönyvből tanítanak. Felteszik a kérdéseket központilag, amik szerintük beleférnek, és vagy tudsz válaszolni vagy nem... Nem az ő hibájuk ha te nem éppen a legmegfelelőbb könyvekből készültél fel! Sajna ilyen az élet, kezdj el hozzászokni!
2011. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hol találom meg azt a bizonyos több oldalas követeleményt?

(én is emeltezek bioszból).

2011. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazságtalan, vagy nem igazságtalan, jobb, ha hozzászoksz, egyetemen végképp nem fogják nézni a vizsgáztatók, hogy mi van a könyvben (tisztelet a kivételnek), azt kérdezik, amit ők tudnak az adott témáról. Amúgy ha meg CSAK az ilyet nem tudod érettségiben, valószínűleg nem vág hanyatt, hogy "csak" 98% és nem 100%.
2011. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!