Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anyukák! Ti mit gondotok erről?

Anyukák! Ti mit gondotok erről?

Figyelt kérdés

Édesanyám kérte, hogy írjam le, ki hogyan oldaná meg ezt a problémát:


kis tesóm 7éves, most elsős. egyik este elmondott anyának egy "titkot". Sírva mondta, hogy vigye el az iskolából, és segítsen rajta, mert ő nagyon fél a tanítónénitől. Anya kérdezte, hogy miért?

Azt válaszolta, mert nagyon kiabál és ordítozik, ha valaki rossz.

Kérdezte anya, hogy "veled is szokott kicsikém?"

Mondta, hogy vele nem (ő jó kisfiú egyébként) csak mikor a többiekkel ordítozik, akkor nagyon megijed!


A héten későn öltözött át tesiórára (sajnos családi vonás a lassúsága) és 50!!!!! guggolást kellet megcsinálnia, és alig bírta, mert már nagyon fájt a lába.


A reggeli elválással is gondok vannak, pityereg minden reggel, mint kiderült azért, mert fél, hogy ha nem tudja mi a feladat, vele is nagyon kiabálni fog a tanítónéni.

Van mikor már háromnegyed 8kor, bent van a tanár, és adja nekik a feladatot, (mikor elvileg 8kor kezdődik a tanítás, és háromnegyedre kell menni...)


Anya elszokta hordani egy Kineziológushoz, szerepjátékokat játszanak, hogy növeljék a gyerekek önbizalmát. Kis tesóm egy hihetetlen érzékeny gyerek (és nem azért, mert elkényeztetett), olyan szintem, hogy naplót kell neki írnunk, mert még a kis emlékeit is félti, hogy ne vesszenek el. A kineziológus is azt mondta, hogy ő az első találkozásnál észre vette, hogy kis tesóm fél a tanítónénitől, szorong. És ezt meg kell beszélnie a tanítónénivel, és neki kell megoldani. Ez a foglalkozás egyébként ezért is van, hogy megtanulja kezelni ezeket a helyzeteket.


Másik probléma: szabály az iskolában, hogy a szülő NEM mehet be a folyosóra, szegénykém hagyja, hogy sodorja az ár, lökik arrébb a többiek. (hozzáteszem van olyan szülő, aki állandóan bent van a terembe, anya meg ha be mer menni.. "viszont látásra anyuka"


szóvá tette a tanítónéninek, aki azt mondta, hogy túl aggódó anya, ő ezt be is vallotta, de kérte a tanítónénit, hogy nem pedagógiailag, hanem emberileg kér segítséget, és azt is mondta neki anyu, hogy azért ne fizikailag büntesse már (tesi óra) adjon neki fekete pontot, de ne csináltasson már vele annyi guggolást, hát egy felnőtt ember nem tud annyit megcsinálni a kondiban!!! Szerinte, csak 20 guggolást adott neki, hát biztos a gyerek hazudik, pláne sírva..... meg nem is egy hazudós típus.


Meg egyébként is olyan ez az iskola, hogy úgy kezelik azokat a csöpp elsősöket, mint valami meglett felnőtt embereket. Azért szerintünk még ilyen pici gyerekeket terelgetni, és segíteni kellene nekik. Nyilván nem úgy, mint az oviban, de azért hogy ennyire nem figyelnek oda rájuk, és nem segítik őket.....


hosszú lett, de szeretném az anyukák véleményét kérni, mit gondoltok erről?


2011. jan. 14. 11:46
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
kihagytam a folyosóval kapcsolatban: A szakember szerint, igen is, ha olyan típusú a gyerek, hogy igényli a szülő jelenlétét még a folyosón is, akkor be kell, hogy menjen vele.
2011. jan. 14. 11:49
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már régen elhoztam volna a gyerekemet, ezt a nőt meg felnyomtam volna az igazgatónál. Hihetetlen hogy lehet így viselkedni? Elhiszem,hogy ilyenkor kell pontosságot és fegyelmet tanulni, de ha valamit a gyerek nem ért, akkor elmagyarázza, nem üvöltözik.


Én tényleg elhoznám onnan, szegény kisgyerek :(

2011. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad milyen az iskola, milyen az osztályfőnök.. Én másik iskolába íratnám be. De nem értem ezen még miért gondolkodtok? :))) A gyermek rosszul érzi magát, ne kínozzátok! Keressetek neki olyan iskolát ahova vidáman fog majd bejárni, mert szeret ott lenni..
2011. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem anyuka vagyok ugyan, de szerintem el kéne az iskolaváltáson gondolkodnotok. A kissrác nyilvánvalóan szorong az iskolában és fél a tanártól, ami egy elsős kisgyereknek szerintem megrázó élmény lehet, egy elsőst még igenis terlegetni kell és amelyik tanítónő evvel nincs tisztában, nem erre a pályára való...
2011. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:

Szia! Én elvinném ebből az iskolából. Ahol ilyen a hozzáállása a tanítónéninek, és az iskolának is (írtad a szellemiségét), ott nem fognak normális gyereket nevelni, max abból, aki totál optimista természet, és minden lepereg róla. Most jön a félév, érdemes lenne akkor váltani. Viszont előtte rendesen tájékozódjatok az iskolákról, tanító nénikről, nehogy megint csalódás legyen a tesódnak.

Az jó, hogy kineziológushoz is jár, a szakember sokat tud oldani a feszültségein. Idővel biztos használ annyit a terápia, hogy bátrabb is lesz. Arra tényleg nektek is figyelni kell, hogy erősítsétek az önbizalmát, kezdeményezőkészségét, persze kíméletesen és nem mondjuk odalökve egy ismeretlen helyzetbe, hogy oldd meg, mert az nem segít. Amúgy az érzékenység szerintem nem gáz, mert lehet pl. nagy művész belőle, de persze a külvilággal való kapcsolatát erősíteni, javítani kell.


Szó mi szó, én elvinném máshova, de előtte jól körbenéznék, hogy hova. Sok sikert!

2011. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Hát ezt még egy belevaló kisgyerek is nehezen viselné, nem egy érzékeny. Ne iskolát keressetek, mert ilyen tanárok bárhol lehetnek, hanem egy kedves tanárnénit, akiről jókat hallani, és beszéljetek vele előre, mielőtt átviszitek abba az iskolába, ahol tanít. És kineziológus helyett inkább gyerekpszichológushoz vigyétek (ugyanannyiba kerül, de ő legalább nem "varázslással" gyógyít)
2011. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
100%
Vigyétek el az iskolából egy 7 éves gyereknek az egész élete tönkremehetha már most fél
2011. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Én nem kinezológushoz vinném,mert az nem szakember. Többet érne egy jó pszichológus! A kicsit pedig másik iskolába íratnám,ha az igazgató nem hajlandó a tanítónőt figyelmeztetni.
2011. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:

Biztos van benne ráció, hogy így akarják kezelni a gyerekeket, csak ez nem mindenkire alkalmazható. Sajnos a kistesód "kilóg a sorból", és sok gyerek van így, bármilyen téren, általában kevés az a suli, ahol külön tudnak foglalkozni minden gyerek különböző igényeivel....

Nagyon nehéz a helyzetetek, nagyon sajnálom csepp kis pasipalántát, talán tényleg másik suli a megoldás, talán egy nagyon szakszerű ssokkterápia válna be, biztos, minél inkább abajgatva van, annál inkább megerősítitek nála ezt a viselkedésmintát.

Talán jóbarátokra lenne leginkább szüksége!

2011. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Bretso ***** válasza:

Addig oké, hogy érzékeny a testvéred és ezért őt szerintem is érdemes lenne elvinni onnan. De egy nem "különösen" érzékeny gyereknek nem értem, hogy mi problémája lenne egy ilyen tanárral? Velem is ordítottak, ráadásul oviban, ráadásul az édesanyám ott volt, szóval ha bömböltem akkor még ő is leszidott, mégis ember lettem.


Ha a gyerek hülyeséget csinál (itt most nem a kisöcsédre gondolok, mivel mondtad, hogy ő nem szokott) akkor igen is b*ssza le a tanár keményen, másból úgysem tanul.


Vagy csak én nem vagyok ebbe a liberális világba való :(.

2011. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!