Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár itt valaki a Nagy Lajos...

Jár itt valaki a Nagy Lajos gimibe? /Pécs/

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 17:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy így van. Attól még ez az indok.
2011. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát ha úgy vesszük akkor persze ez az indok. Aztán majd ők eldöntik, hogy felvesznek-e, vagy nem? Mindenesetre köszi az információt az iskoláról. Remélem sikerül! Csak az írásbelin legyek túl!
2011. jan. 13. 19:01
 13/21 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Majd írd meg, hogy sikerült-e :)
2011. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
köszi! Majd megírom csak nézd is meg később!
2011. jan. 13. 19:08
 15/21 anonim ***** válasza:

Én oda jártam egy darabig, de nem szerettem. Nem a tanulás miatt, hanem a tanárok miatt. Pl. a fizikatanárom miatt, aki már az első napokban kinézett magának, és gyakorlatilag minden órán adott egy egyest, aztán ő megmondta, hogy kihez menjek korrepetálásra, és mivel nem hozzá mentem, mert volt más ismerős, aki vállalta sokkal kevesebbért, ezért meg is buktatott. Nem azért mondom, mert haragszom rá, ezt másokkal is megcsinálta. Valami üzletelés volt itt, többen is mondták, hogy ő küldött diákokat a volt tanítványához, és aztán valami részt kapott a pénzből, aki meg nem ahhoz ment, azt megbuktatta.


Amit még nem szerettem a suliban, hogy túlzottan bele akarnak szólni az ember iskolán kívüli életébe. Szerintem ez a szülők feladata. A másik pedig az állandó politizálás. Pont a 2002-es választások idején jártam oda, és a tanárok és a diákok másról sem tudtak beszélni, mint a politikáról. Megvolt az egységes vélemény, és ha valaki ezzel nem értett egyet, vagy egyszerűen csak nem lelkesedett ezért, azt kinézték, megvetették.


Na, ezek miatt utáltam oda járni. Oktatás tekintetében tényleg nincsenek bajok, én angol tagozatra jártam, és tényleg rengeteget tanultam ott, de az életemet rendesen megkeserítették a hozzáállással, pedig nem voltam én egy túlzottan nehéz eset, csak kicsit szerettem különcködni.

2011. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A 11.11-nek!


Hát nem repesek attól amit írtál mert én ezidáig oda akartam menni és pont angolra, de már nagyon elbizonytalanodtam. És pont emiatt. Mondjuk én nem vagyok különc, de azért attól tartok, hogy tényleg nagyon szigorúak és megkeserítik a diák életét. Meg attól is tartok, hogy egy csomó túl okos tojás is oda megy és én nagyon le fogok rontani. Igaz eddig kitűnő voltam, de akkor is. Viszont továbbtanulás szempontjából meg jó az iskola. Te mit tanácsolsz? Esetleg melyik lehetne még az a suli ami jó lehet? Még módosíthatok a sorrenden.

2011. jan. 25. 13:56
 17/21 A kérdező kommentje:
Ja leírnád, hogy hogy hívják a tanárt? Legalább tudjam ,hogy kitől kapjak frászt!
2011. jan. 25. 13:58
 18/21 anonim ***** válasza:
Felesleges leírnia, csak feleslegesen paráznál. Ha kitűnő vagy, jó eséllyel nem fogsz megbukni, én sem buktam, pedig engem is ő tanított.
2011. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Jó értem. Csak már az utóbbi időben sorra hallom a negatív véleményeket és emiatt már nem vagyok biztos az iskolában. A másik meg, hogy nem kevés "problémás" osztálytársam akar odamenni. Hát ezektől inkább szabadulnék már! Azt ne írd, hogy úgysem veszik fel őket mert ez sajnos nem igaz. Olyan protekciójuk van még a rossz tanulóknak is, hogy már megöl az ideg tőlük.
2011. jan. 25. 15:35
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem szeretném leírni a nevét, mert hát azért ez félig-meddig törvénybe ütköző, hiszen ezzel a jó hírét sértem, és nincs bizonyítékom rá, hogy ez így van. És természetesen nem buktat meg mindenkit, azért az durva lenne, de tény, hogy mindig van olyan, akit kinéz magának, és szivatja.

Nézd, a Nagy Lajos tipikusan az az iskola, amit vagy nagyon szeretnek a diákok, vagy nagyon utálnak.

Az angol tanítás tényleg nagyon jó, írtam is, arra egy rossz szavam nem lehet. És tényleg értékelték, hogy tanulok, dicsérettel kaptam ötöst év végén elsőben.

Én másik gimnáziumot nem tudok neked ajánlani, mivel én onnan szakközépbe mentem át, mert akkor kitaláltam, hogy cukrász leszek (nem lettem az :)), szóval nem tudom, hogy a többi gimnázium milyen. Anno még az ANK-ba jelentkeztem angol kéttannyelvűre, ahova fel is vettek, de hát nem oda mentem, amit ma már bánok, de hát így 23 évesen ez már asszem lényegtelen :)

Nem tudom, hogy a Lajosban most hogy mennek a dolgok, bár van pár nálam fiatalabb ismerősöm, akik 2-3 éve végeztek ott, és akkor még kb. ugyan az volt a helyzet, mint amikor én jártam oda. Ezek alapján igazából két dolog kell ahhoz, hogy ott jól tudd érezni magad. Egyrészt hogy eleget tanulj, és ne csak tanulj, hanem lássák rajtad a szorgalmat és az érdeklődést is. Másrészt pedig, hogy az iskola szellemiségével valamelyest azonosulni tudj. Nem a vallásra gondolok elsősorban, úgy értem, nem kell kis apácának lenni, de elvárt dolog a némileg konzervatívabb szemlélet. Na ez az, ami bennem egyáltalán nem volt meg. Én aztán minden vagyok, csak konzervatív nem, és végső soron ez volt az oka annak, hogy ki lettem utálva. Nekem nincsenek túl kellemes emlékeim erről az iskoláról, sem a diáktársak, sem a tanárok részéről. A diákokat azért említem, mert hát nem vagyok én egy kis nebáncsvirág, akit lehet csicskáztatni vagy ilyesmi, nem is erről volt szó, hanem inkább arról, hogy szinte bármilyen témában nekik megvolt az egységes véleményük, ami rendszerint pont az ellentéte volt az enyémnek. Ezek miatt a dolgok miatt ki így, ki úgy, de mindenki kifejezte a rosszallását.

Na, lényeg a lényeg, én nem tudom, hogy neked megfelelő lenne-e ez az iskola, hiszen nem ismerlek, lehet, hogy jól éreznéd ott magad, de az is lehet, hogy nagyon nem. Tanulás szempontjából tényleg sokat tud nyújtani, de itt az nem mindig elég, ha csak tanulni akar az ember.

Most itt nem szeretnék kitérni a saját negatív élményeimre, mert szerintem eléggé erős indulatokat váltana ki bárkiből, de privátban elmesélhetek egy-két dolgot ha írsz egy mailt.

2011. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!