Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok és/vagy osztályfőnökök...

Tanárok és/vagy osztályfőnökök! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Ma nagyon pipa lettem, amúgy biztos nem vettem volna a fáradtságot, hogy leírjam a dolgokatxD De kíváncsi vagyok, hogy tanárszemszögből hogy festhet a dolog.

Szóóóval. Tizenegyedikes vagyok, gimnáziumba járok, ami egyébként 6 évfolyamos.

Az iskola közepesnek mondható, a tanárok is elég vegyesek, van, aki megszakad a kemény konzervatívságtól( a mi osztályunkat ők elég jól elkerülik, hál' Istennek), az osztályfőnökünk épp ellenkezőleg, full liberális nézeteket vall. Szerinte hülyeség ez a egész porosz iskolarendszer(ebben mondjuk van valami), ez a szigorúság, a gyerek legyen boldog, ne kelljen ennyit tanulnia, mert úgysem az a lényeg, hanem hogy milyen ember lesz belőle, hülyék a szabályok, a reál tantárgyak( ő töri-magyar szakos), mert minek a fizika meg biológia, kémia stb., mert az baromság, és aki azt szereti, egy depressziós beteg állat, nem normális stb., állandóan kritizálja a kollégáit.

Ez engem még nem is zavarna(bár én pont reálpárti vagyok:), elintézném egy idióta jelzővel, mondjon amit akar, én mondok amit akarok, mindenkinek vannak saját nézetei, amíg nekem ebből nincs károm, nem érdekel.

Csakhogy. Van egy 10 gyerek a 24-ből, akiket az egekig magasztal, azt talán már mondanom sem kell, hogy nem a jó magatartásukért és szorgalmukért. Épp ellenkezőleg. Annyira hagyta őket elszállni, hogy most már azt csinálnak, amit akarnak. Simán letegezik őt, beszólnak neki, káromkodnak, ha úgy tartja kedvük, szotyiznak, a szemetet szétszórják hátul(természetesen nem ők fogják összetakarítani) nekidobálják a kaját a falnak/táblának, kilépő igazolást hamisítanak és kimennek lyukas órán(ez nálunk nem legális:), nem jönnek vissza, nem járnak be órákra, szinte rendszeresen ellógnak az első órákról( amúgy az mindenkinek áll, hogyha nincs kedvünk bemenni első órá(k)ra,vagy nem érünk be, csak küldjünk neki SMS-t, majd ő beír minket hiányzónak, aztán kitörli így no problem), de akinek van esze, azért nem csinál ebből rendszert, ez a sok idióta viszont szinte napról-napra nem jár be, és persze nekik is igazolja, max. kapnak egy-két dádát szóban.

Csakhogy épp most volt ebből probléma, hogy az egyik tanár azért húzott meg egy gyereket, mert nem jár be az első órákra, amelyeket szinte mindig ő tart, megunta, a hiányzó dolgozataira(amelyeket nem írt meg) beírt egy egyest, ezzel le is van tudva a bukás. A tanár meg a gyereket szidta le, miközben tulajdonképpen ki igazolta a lógást? (... költői kérdés...)

És arról még nem is beszéltem, hogy a témazárókat( a sajátjait, és ha sikerül megszereznie akkor más tantárgyakból is) elküldi nekünk előre, mert "Ti úgyse vagytok képesek arra, hogy ezt megtanuljátok, de én nem is várom el!" -mondja ő. Így persze, hogy nem akar senki tanulni, mert majd "... úgyis elküldi a dogát, akkor minek?" Én mondjuk(és hozzám hasonlóan azok is, akik már tudják, hova szeretnének később menni, ergo van céljuk) azért elkezdtem tanulni, igyekszem nem erre alapozni. De sokan panaszkodnak, akik még azt sem tudják, hova akarnak menni, hogy oké, ez eddig 8-10.-ig vicces volt meg minden, de azért már így 11.-ben talán le kéne erről szokni, hisz' mindjárt itt az érettségi, ebből baj lesz, ráadásul így nem motiválja őket semmi(pedig hát ugye azért részben pont ezért találták ki okos emberek a dolgozatokat, az osztályzatokat és a bukást is).

Ééés amikor én ezt a múltkor finoman megpróbáltam megértetni a tanárral, mit mondott? Minek azt, úgyse fogja tőlünk az életben senki kérdezni, ki volt az a Csehov, meg az egyetemen úgyse kell tanulni, mert mindenki puskázik, és mi azzal a baj, hogy ő elküldi a TZ-ket? Kérdezte ezt röhögve.

És hogy miből állnak az órái? Említettem már azt a 10 kedvencet. Az óra abból áll, hogy ő bejön, elkezdi az órát(amúgy nem lenne rossz tanár, sőt), majd egy jó 15-20 perc múlva elkezd az egyik ilyen kis kedvencével veszekedni, hogy "ne játssz a telefonnal, ide figyelj, jegyzetelj, mert ez fontos érettségi tétel, soha nem csinálsz semmit, pedig én ilyen meg olyan jó vagyok hozzád, hálásnak kéne lenned, de nem, te csak kihasználsz..." ééés akkor elkezdődik az akár órákig tartó(van, hogy 2, 3 óránk van vele egymás után) vita, veszekedés, ordibálás. Az érintett haverjai együtt oltják a tanárt, aki utána elhord mindenkit piszkos, büdös, szakmunkásba való sz*aralaknak, hálátlannak stb. Mi meg sem érdemeljük őt, mert ő ilyen meg olyan jó hozzánk blablabla. Természetesen ez nem az egész osztálynak szól, hanem akikkel állandóan kivételezik, épp ezért bármit megengednek maguknak. Mi csak ülünk tulajdonképpen és hallgatjuk az órákig elnyúló vitákat(amelyekhez semmi közünk), tanulni pedig nem tanulunk szinte semmit.

Aztán mindig az lesz az egésznek a vége, hogy az ofő kér bocsánatot, mivel a diákok kvázi számonkérik, hogy mit akar ő, neki is mennyi hibája van, miatta vagyunk ilyenek, meg mi az, hogy ő így beszél velünk...

És ez így megy majdnem mindennap, ezzel megy el heti durván 6-7 órám, már ca. 5 éve.

Nem tudom, hogy fogom kibírni ezt a másfél évet, bele fogok őrülni. Elegem van ebből, de nem lehet vele beszélni, még ha át is gondolja, amit mond neki az ember értelmesen, utána úgyis ugyanúgy fog viselkedni, és megint a kis kedvencei lesznek e középpontban, ha ők örülnek a kis drágák, akkor minden rendben van.

Nagyon árasztó ez így:S Nem akarok már utsó előtti évbe elmenni, ha eddig kibírtam, nincs is kedvem senkinek hivatalosan panaszkodni, mert én azért szeretem ezeket az embereket, privátba teljesen normálisak. csak épp teljesen tönkremegy az órákon a munkamorál:S Pedig jövőre érettségi, és magyarból/töriből semmit nem tudunk( tisztelet a kivételnek), mivel soha nem voltunk igazából számonkérve, hiába, hogy sokszor nagyon jó órákat adott le. Nem lesz ez így jó, az biztos:S

Nektek mi a véleményetek erről? Más is írhat, de elsősorban tanárok véleményére vagyok kíváncsi.

És bocs, hogy így elnyújtottam, de még így sem volt benne a tizede sem a dolgoknakxD

18/L


2011. jan. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát.

Érettségitől nem kell parázni, vannak előkészítők a különböző egyetemeken, te is kitölthetsz az oktatási hivatal honlapján korábbi érettségiket. A tanárral meg ha bajod van, el kell mondani igazgatónak/helyettesnek/más tanárnak. Nem történik akkor semmi ha magadba fortyogsz.

2011. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, ha ez igaz, akkor páran fogjatok össze (a kiemelt kedvencek nem fognak beszállni, ez úgyis biztos) és beszéljetek a szüleitekkel, együtt pedig írjatok egy petíciót, hogy azonnali hatállyal keressenek nektek másik tanárt, aki fel is készít az érettségire meg a felvételikre.

Ugyanis így senkit se vesznek fel sehová, és sorra fog az a pár ember is kibukni fősuliról, mert ott már nem fognak törődni az elsős anyaggal.

A töri és magyar érettségi tantárgy!!


Esetleg jó alap lenne mindehhez, ha valaki visz egy kisebb kamerát, úgy teszitek le, hogy minden hangot tudjon venni, és a tanárt is, nem baj, ha nem premier plan, elég, ha felismerhető. (Akinek jó a mobilja, az azzal is készíthet pár felvételt, amivel alátámaszthatja mindezt.)


Ne hagyjátok magatokat!

2011. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ahogy elnézem az esszé írás menni fog majd az érettségin!:)
2011. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mobilos ötlet nagyon jó.

Esetleg leírhatnád ilyen szépen, ahogy ide is leírtad, természetesen nem kézírással, és úgy, hogy ne legyél felismerhető a történetben, és elküldhetnéd az igazgatónak. Ha tudod mellékelni a videófelvétel youtube-os címét, akkor még komolyabban fogják venni.

2011. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én a videót nem tartom jó ötletnek, személyiségi jogokat sérti. mi is be akartuk vetni matek tanárunk ellen, de emiatt nem tettük meg. helyette tűrtük, és az idő kicsit javított a tanáron:D
2011. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!