Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég lesz az egyetemre/föiskol...

Elég lesz az egyetemre/föiskolára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves vagyok és pénzügyi középsuliba vagyok 9-es.Jó 4-es tanuló vagyok a föbb tantárgyakból is 4,0 felett vagyok,de a szüleim szoktak szekálni hogy nekik mindegy de ha tovább akarok tanulni ehhez több kell meg hogy pont gazdasági suli ahova nagyon sokan mennek.Ti milyen sulit gondoltok ami jó is és ahova felvennének ha maradna ez az átlagom?Tudom még korán van de nagyon érdekelne hogy tovább tudnék-e tanulni :)


2010. dec. 28. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Abban igaza van a szüleidnek, hogy rengetegen mennek pénzügy szakra, pár év múlva dunát lehet velük rekeszteni. Hogy bejutsz-e, az attól függ. Ha valami világvégi vidéki főiskolán akarsz pénzügy szakot végezni, arra bőven elég. Ha viszon BCE-és társaiban gondolkodsz (vagyis pesti egyetemek), akkor oda a 4.0 átlag kevés, sőt, az 5.0 is az. Mellé kell legalább két nyelvvizsga, versenyeredmények és egy emelt szintű érettségi, ha be akarsz jutni. Most legalábbis így van, 4 év múlva kelleni fog a 2 emelt...Bejutni nagyon nehéz, a bent maradás már egész más kérdés.
2010. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké köszi :) akkor szerintem nekem marad a világvégi falusi iskola :)
2010. dec. 28. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban ne az átlagodat nézd, hanem azt, hogy a két felvételi tárgyból milyen a tudásod. A többi baromira nem fog számítani (persze számítHAT, de van rá lehetőség, hogy csak a két felvételi tárgyadat vegyék figyelembe).

Mondjuk két 95%-os érettségivel, amiből az egyik emelt + egy B2-es nyelvvizsgával már 448 pontod van, ami elég. Persze ezt lehet überelni még egy nyelvvizsgával, vagy még egy emelt szintűvel, sőt még versenyeredménnyel is, de nem feltétlenül szükséges a bejutáshoz.

2010. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igazából a középiskolás jegyek nem fontosak, csak az érettségi eredmény. én pl felvételi jelentkezésnél meg se adtam a jegyeimet, csak az érettségi %-ot. a 4es egyébként se rossz. szóval ne aggódj, ha egy erős suliba vagy 4es, akkor az érettségit (közép szinten) lazán lenyomod majd 85-90% + még szerezz addig egy nyelvvizsgát és már jó is vagy. ráadásul ha közgázos suliba jársz, akkor feltételezhetően szereted a reál tárgyakat, ttk-s karokon meg egyébként is nagyon alacsony a ponthatár, mivel kevés a jelentkező.
2010. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok köszi mindenkinek :) mentek a kézjelek vagy mik :)
2010. dec. 29. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!