Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha reál szakos tanár szeretnék...

Ha reál szakos tanár szeretnék lenni, akkor biztos lesz munkám?

Figyelt kérdés
Földrajz - biológia
2010. dec. 2. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos.
2010. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi sem biztos. De nagyobb rá az esélyed, mint humán szakokkal.
2010. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A földrajz-biológia párosítással ugye az a nehéz, hogy két alacsony óraszámú és még csak nem is 4 évig tanult tárgy. Szóval viszonylag sok osztály kell, hogy meglegyen az óraszámod. Tehát egy suliba viszonylag kevés tanár.


Másrészről viszont, a mostani rendszerben olyan brutálisan kevesen vannak tanári szakokon, hogy simán lehet, hogy mire végeznél (gondolom most középiskolás vagy) még helyek is lesznek, ahol taníthatsz.


Ezt azonban előre megjósolni lehetetlenség.

Azt sem tudom, hogy bármilyen egyéb szakmára merné-e azt valaki is bizton állítani, hogy ha most azt tanulod, akkor 10-20 év múlva biztosan lesz állásod.

Sajnos ilyen kiszámíthatatlan világban élünk.

2010. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fizika és kémiával még jobb lenne.
2010. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom.

De csak ezeket a tantárgyakat szeretem!

2010. dec. 23. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem 100x jobb választás, mint kommunikáció, andragógia meg egyéb kamuszakokra betipegni és húzni az időt.


Ha csak a valószínűségét is nézzük, szinte holtbiztos, hogy lesz munkád.


Az egy más kérdés, hogy a tanári munka mennyire jó-e vagy nem.


A lényeg, hogy jók a kilátásaid.

2010. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!