Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Költségtérítéses képzés. Te...

Költségtérítéses képzés. Te mennyit fizetsz?

Figyelt kérdés
Mennyi az annyi? És hogy tudod előteremteni ezt a pénzt? Diákmeló, diákhitel, vagy anyuci-apuci? Egyetemet-szakot is írjatok!
2010. dec. 1. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

125.000Ft/félév

Szolnoki Főiskola, pénzügy és számvitel szak, levelező tagozat

Jelenleg gyed-en vagyok, amíg nem megyek vissza dolgozni (első két félév) addig a tandíjat diákhitelből fizetem.

2010. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok költségtérítéses, de sok csoporttársam igen. Építőmérnöki szak, 150 ezer/félév. Többen koleszosok, az még 15 ezer/hó, plusz a kaja, szórakozás, egyebek... Valaki úgy jött ide, hogy a szülei kifizetik neki az első évet, és a lelkére kötötték hogy úgy tanuljon, hogy átvegyék államira. Valaki felvette a diákhitelt, mellette melózik, de tanulni nem tanul semmit, csak szórja pénzt. Valakinek a tandíját állják a szülei, de sajnos a havi plusz sokezres kiadásra már nem volt keretük, így kénytelen volt felvenni a diákhitelt ő is.

Én is sokat beszélgettem erről a szüleimmel, akik azt mondták, ők amit lehet megtennének, hogy összekuporgassák, csak ne kelljen minuszban kezdenem az életemet. Én viszont ezt csak úgy fogadnám el, ha nekik törleszteném vissza, amint munkába álltam, hiszen rengeteg pénzről van szó. Így visszakerül hozzájuk, lényegében ez is csak hitel, viszont nem lesz rajta hatalmas kamat. A diákhitelnél nincs borzalmasabb, sajnálom azokat, akik rákényszerülnek hogy felvegyék, mert iszonyatosan gyalázatos módon húzzák le vele az embert brutális kamatokkal, ahelyett hogy elősegítenék kicsit a fiatalok jövőjét:(

2010. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt még leírhatjátok ha tudjátok, hogy milyen tanulmányi eredménnyel és mennyi idő után teszik át az embert államira! Sajnos a jelenlegi ponthatárok mellett a szín 5ös érettségim se elég...
2010. dec. 1. 13:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden én júliusában van átsorolás. A legrosszabbul teljesítő nem tudom hány százalékot átsorolják államiról költségtérítésesre, és az így felszabaduló államilag finanszírozott helyeket lehet feltölteni azokkal, akik költségesről szeretnének átmenni államisra.

Tehát konkrét limitet nem lehet mondani, hogy bizonyos eredménnyel biztosan átkerülsz vagy ilyesmi. Mert ez nagyban függ az összes többi hallgató eredményétől.

2010. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Nálunk úgy működik, hogy az ajánlott kreditszám felét el kell érni egy évben. Ajánlott megszerezni egy félévben 30 kreditet, ugyanis a diplomához 240 kredit kell, és 8 félév van ezt összeszedni, tehát elég egyértelmű. Ebből adódik, hogy ha egy államis nem éri el egy évben a 60 kredit 50%-át, tehát 30-at, automatikusan átsorolják költségtérítésesre, és a megüresedett helyekre veszik át a legjobb költségtérítéses tanulókat. Sajnos a jó tanulás mellett tehát szükség van egy rakat szerencsére is. Én mondjuk mérnöknek tanulok, itt elég sokan kicsúsznak egy-egy évben az államiról, más szakokon nem tudom hogyan működik ez.
2010. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég nagy dilemmában vagyok, jelenleg szakmát tanulok nappalin, e mellett szeretnék valami felsőfokű képzést elkezdeni levelezőn, de sok helyen a levelező szakra több pontot kérnek , és nappalira még csak-csak meglenne, de levelezőre semmiképp. Kereskedelem-marketingra gondoltam, tudom, tudom, büfészak, meg telített, de vállalkozónak készülök, és jól jöhet az ilyen irányú szaktudás a későbbiekben. Valami olyan végzettség is jó lenne amivel a későbbiekben el tudok menni állambácsinak dolgozni, ha borul a bili, és befuccsolnak a terveim (olyasmikre gondolok mint pl rendészeti-katonai-egészségügyi szakirányok)
2010. dec. 1. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre a félévre 350 ezer forint. A család, a rokonság és a diákhitel segítségével. mire végzek, addigra akkora lesz az adósságom, amennyiből céget alapíthatnék, ha lenne bennem vállalkozó szellem.
2010. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!