Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Párhuzamos" képzés 5. félévtő...

"Párhuzamos" képzés 5. félévtől? Mindenképpen költségtérítéses?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben, ha az alapképzésem (ami egyébként levelező) 5. félévében el szeretnék kezdeni egy másik alapképzést (egy OKJ-s képzés miatt nem a 3.-ban), akkor azt kizárólag költségtérítésesen végezhetem? Van ugye az, hogy ha a 3. félévben kezded, egy félévnek számolják.. az én esetemben mi lesz? Mivel akkor még nem fejezem be az alapképzést, tehát úgymond párhuzamosan csinálom a kettőt. Ha költségtérítésesen lennék az első szakomon, akkor lehetnék államin a 2.-on, ugye?

A mesterképzésnek ehhez semmi köze, ugye? Ott újra lehetek államis 4 féléven keresztül? Ott is van ilyen párhuzamos dolog? Ha pl egyszerre 2 mesterképzésre járnék?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!!!


2011. febr. 13. 04:18
 1/8 anonim ***** válasza:
amíg nem diplomázol az elsőn, addig a másikon is lehetsz államin. de amikor meglesz az első diplomád következő félévtől már áttesznek fizetősre. és ha az első képzésed harmadik féléve után kezded a másodikat, akkor duplán számolják a féléveket.
2011. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Összesen 12 állami féléved van, ennyi idő alatt az alapot és a mestert is el kell végezned. Ha nem, akkor bizonyos időt csak költségtérítésesen tudsz.

Ahogy írod is, ha legkésőbb a 3. félévben kezded a párhuzamos képzést, akkor még nem számít duplán, egyébként igen. Így ha mondjuk két 7-féléves képzést akarsz elvégezni, akkor mind a 12 féléved elmegy, és 2-t fizetned is kell, és persze a mesterképzésre sem marad állami féléved.

Ha a 3. félévig kezdenéd el, akkor két 7-féléves képzésen csak 9 féléved menne el, és még maradna 3. Az sem elég egy 4-féléves mesterre, de részben legalább fedezi.


Utolsótól kérdezném, tud-e erre valami forrást is mondani:

"de amikor meglesz az első diplomád következő félévtől már áttesznek fizetősre."

Mert ilyesmiről még nem hallottam.

2011. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! Egyébként 6 féléves alapképzésekről van szó, és közben nem áll szándékomban csúszni :)
2011. febr. 14. 02:27
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: ha te mondjuk egy 6 féléves képzés ötödik félévében kezdessz el egy másodikat, akkor csak két félévet tudsz államin lenni a második szakodon, 4et ki kell majd fizetned. vagy csúsztatod az elsőt is, hogy ne diplomázz, míg a másodiknak is a végére érsz. mivel az állam egy képzési szinten csak 1 diplomát támogat! az a 12 félév nem úgy értendő, hogy arra használod amire akarod. szóval nem úgy van, hogy lenyomsz egy 6 féléves bsc-t, meg utána még egyet. jah és mielőtt jönne a sok iq harcos, ezt biztosan tudom, mivel én is párhuzamos képzésben veszek részt!!
2011. febr. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen, én is erre gondoltam, hogy közben halasztanék az elsőn, hogy még ne diplomázzak le közben! :P
2011. febr. 14. 12:45
 6/8 A kérdező kommentje:
te milyen szakokon tanulsz párhuzamosan? Mindkettőn államin? Hogy bírod? Nem nagyon megerőltető?
2011. febr. 14. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
nappali matek, levelezőn kémia. nem annyira vészes, mert nálunk úgyis csak tanári szakirány van és ezért minor szakot kellene választanom, de így nem kell, mert kémiáról elfogadtatom minornak a matekot, matekról meg a kémiát. meg van jópár ilyen alapozó tárgy, amit csak egyszer kellett megcsinálnom. szóval annyira nagyon azért nem kibírhatatlan, de vannak húzós dolgok az biztos...
2011. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 73%-os.

Te melyik félévedben kezdted el a második szakodat?

Ez egész biztos, hogy így van? Nem kötelező a 3. félévben elkezdenem a második szakot?

Én osztatlanon vagyok, de mellé BSCt vennék fel az 5 félévben. Az osztatlan 10 féléves, az BSC 6. Ha az osztatlan 5. félévében kezdeném el a BSC-t, akkor pont egyszerre fejezném be a kettőt. Ezt így lehetséges? Én mindenhol ezt a 3 féléves szabályt látom, a törvényben, mindenhol...

2011. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!