Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez így rendjén van?

Szerintetek ez így rendjén van?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak vagy vitaindítónak szánom, csak mostanában rengeteget gondolkoztam ezen, miközben a gyk szex, szerelem és egészség témaköreit olvastam.. Szóval szerintetek nem lehangoló, hogy korunk emberei mennyire elképesztően tájékozatlanok teljesen hétköznapi témákban? Gondolok itt arra, amikor a kérdésre, hogy hol van egy nő szűzhártyája többen is azt a választ adják, hogy 5-8 centire a hüvelyben; valaki más azt tanácsolja egy felfázott hölgynek, hogy igya meg a saját vizeletét, de még sorolhatnám napestig.. Szóval szerintetek ahelyett, hogy tök fölöslegesen megtanulom, hogy XY költő hol született, egy jelentéktelen csatát napra pontosan mikor vívtak meg, esetleg még a logaritmust vagy a forgatónyomatékot is belém sulykolják, nem lenne célravezetőbb, ha pl. elsősegélyt tanítanának, anatómiát, veszélyes vagy elterjedt betegségek tüneteit, háztartás vezetését, javítanák a fogalmazási készséget, a helyesírást, és úgy általában az általános, praktikus műveltségre helyeznék a hangsúlyt akár csak az általános iskolákban, akár mind az általános- és középiskolákban? (Félreértés ne essék, én imádok tanulni, szeretem a természettudományokat, szóval nem a tanulással szembeni utálatomat fejtegetem most épp..:))

Nektek mi erről a véleményetek?


2010. nov. 24. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nincs rendjén. Ha tanár lennék sokkal szigorúbban venném a bioszt.

Mondjuk én elfogult vagyok, mivel orvosnak tanulok. Néha elszörnyedek, hogy miket írnak:(


A kedvencem, mikor vki azt mondta, hogy a nők húgycsőnyílása BELENYÍLIK A HÜVELYBE. És hogy az nem is látszik, mert benne van. Hát azt hittem ott helyben lefordulok a székről. Ráadásul ezt olyan kioktatóan írta...

Aztán mikor közöltem vele, hogy nem így van, még én voltam az idióta, mert hogy ő "nem is úgy gondolta".


Ma is olvastam egy olyat, hogy a válaszadó kijavította a kérdezőt, hogy a sperma az hímivarsejteket jelent, és az ondó jelenti az egész váladékot a hímivarsejtekkel együtt. Persze ezt is úgy, mint ha a kérdező lenne a hülye.

Aztán még leírta, hogy a hímivarsejtek a PROSZTATÁBAN tárolódnak, és a libidó attól függ, hogy mennyi ondó van a prosztatában. Nah itt már azt hittem elsírom magam.

Aztán megláttam a kérdező kommentjét "tökéletes válasz, köszönöm", és a 100%-ra értékelést...:S


Olyan is van, aki szerint a petesejtek a méhben termelődnek...meg a vaginában történik a megtermékenyítés.


Arról nem is beszélve, hogy a tablettát szedő nők baromi nagy részének halvány lila fogalma sincs arról, hogyan is működik a szer, amit beszed.


Aztán ha vki kihagy egy tabit, és érdeklődik, jön a válasz "én is kihagytam már pár szemet, és sosem lettem terhes, tehát te se lehetsz".

Briliáns logika.


Az meg már csak a hab a tortán, hogy a fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdések 90%-ára a válasz benne van a tájékoztatóban. De vki még arra sem veszi a fáradságot, hogy elolvassa:(


Ha egyszer elvégzem az egyetemet, biztos elmegyek sulikba felvilágosító órát tartani, mert nagyon durcva, ami itt megy.

Az a legrosszabb, hogy egymásnak osztják a hülyeséget. Mindig azt tartják a legokosabbnak, aki a legnagyobb baromságot mondja.

2010. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj az előző terjedelmes kifejtésért, kicsit elragadtattam magam:D

Egyébként tényleg több olyan dolgot kellene tanítani, ami a hétköznapi életben fontos. Persze azért szerintem azok között sem sok hülyeség van, amit a suliban tanítanak.

De bizonyos dolgokra nagy hangsúlyt kellene fektetni.

2010. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Semmi baj, örülök, hogy ilyen hosszan fejtetted ki a véleményed:) Teljesen egyetértek minden pontjával! Én még csak gimnazista vagyok, de én is biosszal szeretnék továbbtanulni (legfőként orvosi, de majd meglátjuk:)) szóval engem is elég érzékenyen érint ez a téma. De igazából nemcsak a biosszal van a baj, hanem minden mással is. Az emberek teljesen alapvető dolgokat nem tudnak matematikából, irodalomból, történelemből.. Nálunk pl 8 évig egy szót sem tanítottak művészettörténetből, sem énekből, pedig lett volna rá igény. A kémia és sokáig a biosztanárom is borzalmas volt, semmit sem tanított, nem is érdekelte, hogy tudjuk-e az anyagot, vagy nem. Pedig mind a kémia mind a biológia nagyon fontos a hétköznapi életben, akkor is, ha valaki nem orvos vagy biológus szeretne lenni..

Ellenben mindent olyan mélységekben tanítanak, hogy ezt a mennyiséget lehetetlen úgy megtanulni, hogy évekkel később is emlékezzünk rá, viszont nem tanítanak meg kiszűrni a mondandóból a lényeget. Persze értem én, hogy a diákok szeretnek egy irány felé orientálódni, de ez nem azt jelenti, hogy az összes többiből tök hülyének kell lenni, ráadásul gyakran ezt csak álcaként használják, és felvételi előtt ott tartanak, hogy fogalmuk sincs, mivel tanuljanak tovább.

Szóval szerintem ez nagyon nincs így jól, viszont a diákok véleményét, akik leginkább érintettek az egész oktatás kérdésben, senki nem hallgatja meg..

2010. nov. 24. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg gáz:(

Pl érettségi időszakban mindig megszaporodnak az "xy%-os lett az írásbelim, mennyit kell elérnem szóbelin, hogy ötös legyen?" kérdések.


De ha belegondolsz....

Mióta itt ez az oldal, csak ideböffentik a házit, este visszanéznek és kimásolják amit megoldottak helyettük.

Még arra sincsenek rákényszerítve, hogy gondolkozzanak.

Minden a seggük alá van rakva.

2010. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!