Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök, vagy fizikus?

Villamosmérnök, vagy fizikus?

Figyelt kérdés
Barátom nem tudja eldönteni,hogy melyik a jobb.Kíváncsi lennék ki melyiket tartja jobbnak,és MIÉRT.Kérlek írjátok meg!!
2010. nov. 18. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a villamosmérnökre szavazok. A mérnökök az egyik legkeresetebb szakemberek manapság.
2010. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Múltkor olvastam, hogy Magyarországon melyek a legkeresetebb szakmák és a villamosmérnök volt az első helyen. Ha konyítanék a reál tárgyakhoz tuti erre jelentkeznék.
2010. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
én is a mérnökit javasolnám, nem mintha a fizika rossz lenne, de azzal csak akkor érsz valamit, ha msc-t is megcsinálod. viszont mérnökként már egy jól választott szakirányú bsc diplomával is keresett leszel.
2010. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az egyik jobb a másiknál, mivel a villamosmérnök képzés alapvetően különbözik a fizikusképzéstől. Általában jellemző, hogy a villamosmérnökök a ’hogyan’-nal foglalkoznak, tehát egy adott rendszer, áramkör hogyan működik, míg a fizikusok a ’miért’-re is figyelnek.

Mondok egy egyszerű példát: Van egy áramköri elem, amit tranzisztornak hívnak, és fizikusok találtak fel. A villamosmérnököt az érdekli, hogy a tranzisztort hogy lehet áramkörbe kapcsolni, milyen alapkapcsolásai vannak, hogyan lehet belőle például erősítőt készíteni. A fizikust ezzel szemben az érdekli, hogy a tranzisztor MIÉRT így működik, milyen atomi folyamatok okozzák benne vezetést, milyen más anyagból lehet tranzisztort készíteni stb. Tehát egy szemléletbeli különbség van a két szakma között, a fizikus szeret a dolgok mélyére látni, pontosan megérteni a természet dolgait, míg a villamosmérnök megelégszik azzal, hogy ez így működik és kész, nézzük meg mire lehet használni. A fizikusok feladata új technológiák kutatása, modellek, képletek felállítása, míg a villamosmérnököké mindezek alkalmazása.

Én fizikusnak tanulok, de sokszor volt olyan laborgyakorlatom, amit villamosmérnökök tartottak. Az volt a tapasztalatom, hogy sokszor nem értik a dolgok lényegét, hanem szimplán a fejükbe verték, hogy ez így működik és kész.

A barátodnak azt javaslom, hogy döntse el, hogy hozzá melyik szemlélet áll közelebb, és az alapján válasszon. Ha komolyan meg akarja érteni a természet jelenségeit, annak miértjeit, akkor mindenképpen a fizikus szakot javaslom. De ha ezt választja, akkor készüljön fel, hogy nem könnyű szakról van szó, tehát matek-fizika durván kell. A villamosmérnök képzést könnyebbnek tartom, tapasztalat, fizikus barátom röhögve végzett el olyan villamosmérnök tárgyakat az egyetemen, amik villamosmérnök körökben rettegett buktatótárgyaknak számítanak.

2010. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!