Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz, hogy fizikus...

Mi kell ahhoz, hogy fizikus legyek?

Figyelt kérdés

Nemrég megfordult a fejemben, hogy lehetnék esetleg fizikus. Mik az elvárások, ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre? Miből kell érettségiznem és milyen szinten? Az összes reáltantárgyból 4-es vagyok, kivéve a kémiát, azt nagyon utálom, de a többiből lehetnék 5-ös, ha összeszedném magam. Az egyetemen milyen órákat kell felvennem?

16/l


2011. aug. 21. 01:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy a fizikát nagyon kell tudnod, matekból is a topon kell lenned. Ugyanis nagyon kemény matek van fizika szakon.

A matematika tanároddal is érdemes konzultálni (a fizika tanárodon kívül), hogy segítsen a egyetemi felkészülésben, mert igencsak fel kell kötni a gatyát matekból is.

2011. aug. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Ész.

Amúgy ha négyes vagy, akkor hogy jutott eszedbe ilyesmi?

2011. aug. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen órákat kell felvenned? Azt a tanterv előírja (így külsősként nem tudom), de azt biztos, hogy nagyon sok matematika lesz, de nem azért, hogy szivassanak, hanem mert a fizika erre épül fel. Most nem tudom, hogy 10.-be vagy 11.-be mész, de igencsak húzz bele, matekból és fizikából, hogy 5-ös legyél. Kémiai alap sem árt, az atomok szintjén átfedés van a kémiával.
2011. aug. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

02:44

Úgy jutott eszembe, hogy kb. 5. óta minden évben megnyertem az iskolai szintű matekversenyt, legutóbb az egyik kerületin is dobogós lettem, ami egész jó ahhoz képest, hogy egy héttel előtte kezdtem készülni rá. Fizikából le voltam maradva, mert nyolcadikban nagyon rossz tanárunk volt, de 9.-ben majdnem 5-ös lettem és jövőre tuti az leszek. Eddig lazán vettem ezeket a tantárgyakat, mert teljesen más területeken akartam elhelyezkedni, de úgy érzem ez reálisabb elképzelés számomra.

2011. aug. 21. 03:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy milyen versenyeredményeid vannak, azt hagyjuk, kevésbé számítanak akármilyen is legyen az. Azt azonban tudnod kell, hogy a fizikát roppantul meg kell értened középiskolába, "úgymond rá kell érezni" (= Ez az ami a mai középiskolákban eltűnt, mindenki (én is) tanulom a fizikát. A mai fizikakönyvekből ezt nem is fogod elsajátítani). Matekból ennyire nem kell talán a toppon lenned, bár ott sem árt ha van egy kis tapasztalatod, és érzéked hozzá. Sajnos a matematikus és fizikus szak (meg talán a kémikus szak, bár erről nincs ismerősöm) is olyan hogyha nincs hozzá egy kis tehetséged (elszántság nem elég), illetve nagy szenvedélyed hozzá, akkor életbe nem fogod elvégezni.
2011. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

olyan kevés jelentkező van fizika szakokra, hogy gyakorlatilag a házőrző kutyust is felveszik az egyetemek. szóval nem kell aggódnod a bekerülésért. persze bentmaradni már más téma. bőven elég középszinten érettségizned, de a matek és a fizika legyen 5ös. én matek szakos vagyok szombathelyen. itt ezek a tárgyak vannak fizikán:

[link]

2011. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szombathelyen fizikatanári képzés van, ez kissé más, mint a fizikus képzés (hogy mekkora a különbség azt nem tudom), de azt tudom (oda jártam, csak nem fizikára), hogy a matek az nagyon kemény, de ugyebár elég bonyolult képletek vannak fizikából,így sok matekra is szükség van. (Persze nem biztos, hogy mindenre, ami tanítanak.)
2011. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bár most hogy nézem, már külön van a tanári modul, így a bolognai rendszer miatt az alapképzésnek (3 év) azonosnak kell lennie a fizikus szakkal.
2011. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia


Megerősítem, amit feljebb írtak, gyakorlatilag semmit nem lehet leszűrni abból, hogy te egy iskolai versenyen dobogós lettél és nem is fog senkit érdekelni. Miért mondom ezt? Mert egyik munkatársam még végzi az egyetemen, és fizikából úgy vágták meg, hogy tanult rá és OKTV-n döntős volt, 5. lett! Ennek ellenére elkaszálták, és ha jól tudom, a nyertest is! Több példát is tudnék említeni, aki az évfolyamunkon nagy matekos vagy fizikás volt, aztán elmentek a BME-re és néztek nagyokat, szenvedtek a kettesért :)


Az egyetem nagyon más világ, ezt meg kell érteni. Itt nem elég az, hogy érdekel valami, és szimplán úgy megtanulod, hogy figyelsz órán és írod az 5-ösöket, legalábbis, ha olyan tárgyról van szó, amit komolyan vesznek. És általában a matekot, fizikát komolyan szokták venni, ezek szinte sosem tölteléktárgyak.


Azért remélem nem vettem el nagyon a kedvedet :) Egyébként itt a BME fizikus BSc szaknak a mintatanterve:


[link]

2011. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
A matematik és fizika tipikusan olyan dolgok, amiket nagyon könnyű tanulni magasabb szinten is. Egy kis szorgalommal sima utad van a diplomáig. Ahhoz viszont, hogy sikeres legyél velük már tehettség is kell. Ha úgy érzed, hogy van érzéked ezekhez, legyél fizikus :) Sok sikert!
2011. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!