Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy "vetessem fel" magam az...

Hogy "vetessem fel" magam az ELTÉ-re?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ELTE-BTK-ra szeretnék menni, német szakra.Nem nappalira, hanem levelezőre.5 évvel ezelőtt érettségiztem, az utolsó+utolsóelőtti év végi jegyeim nem lettek valami jók.

Utolsóelőtti évi:

Magyar irodalom:4

Magyar nyelv: 5

Töri:5

Német:4

Angol:4

Matek:2


Utolsó évben pedig mindenből hármasom van.Tudom, nagyon gáz, de akkor nem érdekelt sajnos a tanulás:-( Az érettségim nem lett annyira borzasztó, angol:5, magyar:4, német:4, töri:3, matek:2.(ja, és én meg a sima rendszerben érettségiztem).A pozitívum, hogy van egy felsőfokú német nyelvvizsgám, szóval az többletpont.

Ezzel mit lehet kezdeni szerintetek?Felvesznek így?Akkor is van felvételi, ha költségtérítésesre akarok menni?Valaki segítsen, mert napok óta böngészem a netet, meg ezeket a dolgokat, de egyszerűen nem tudok kiigazodni rajtuk:-(


2010. nov. 17. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Német szakra eleve le kellene emelt szinten érettségizned németből.
2010. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is nincs felvételi. Csak beadod a jelentkezésedet és a pontszámítási szabályok szerint kiszámítják hány pontod van, és ha az eléri a ponthatárt, akkor fel vagy véve.

És igen: nyelvszakra nem lehet emelt szintű érettségi nélkül menni.

Nem tudom most pontosan hogyan számítják a felvételi pontokat, de régebben lehetett az érettségi pontokat duplázni. Ez pont olyanoknak jó, mint te, akik későn jönnek rá, hogy tanulni kellett volna középiskolában. De utána kell nézned pontosan a szabályoknak. Mondjuk a felvi.hu-n.

2010. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor le kel érettségiznem emelt szinten még egyszer?És azt hol lehet?
2010. nov. 17. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolákban lehet érettségizni. Google-ba írd be, hogy érettségi, biztos kidobja.

A felvi.hu-n pedig van felvételipont kalkulátor.

2010. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%

Bármelyik középiskolában jelentkezhetsz "szintemelő vizsgára". Én úgy tudom, hogy ez nem kerül pénzedbe. A régi rendszerben tett érettségi vizsgáig középszintnek számítanak. Mostmár az érettségi pontok nem a jegyekre épülnek, hanem az elért %-okra (neked ezeket még nem tartották nyilván, így a lehető legmagasabbat kapod az érdemjegyen belül). Tehát az érettségi pontjaid a következőképp alakulnak:

Angol: 5 100%

Magyar: 4 80%

Német: szintet kell emelned és a felsőfokú nyelvvizsgád ebből nem biztos, hogy számít!

Töri: 3 60%

Matek: 2 40%


Ha jobb eredményeket szeretnél majd és ezért újra érettségizni, akkor, ha középszinten teszed, a vizsga ismétléséért fizetned kell.


Bővebben a felvi.hu-n tudsz tájékozódni, vannak fent eddigi ponthatárok és pontszámító kalkulátor is. Sok sikert!;)

2010. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tévesek a fenti információk, először is a százalékok nem stimmelnek, a négyes 79%, mert a 80 már ötös, a kettes 39%, mert a 40 már hármas, de ez téged nem érint. Ismétlő érettségiért, ha már van érettségi bizonyítványod, mindenképpen fizetni kell, idegen nyelvből 22 ezer Ft-ot. Az Oktatási Hivatalban jelentkezz, az ő honlapjukon tájékozódj, (oh.gov.hu)ugyanis a középiskolák nem kötelesek elfogadni a jelentkezésedet, pláne ha nem is tartanak emelt szintűt. Tehát a jelentkezéshez az érettségi duplázásával beszámíttathatod a most leteendő német emelt szintűdet + 40 pontot az emelt szintért és szerintem az angol 5-öst 100 %-nak beszámítják. A német nyelvvizsgádért nem kapsz további többletpontokat. Február közepéig kell jelentkezni külön az érettségire és külön az egyetemre. .
2010. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég...nagy fába vágtam a fejszémet ezek szerint.Na mindegy.Köszi mindenkinek a válaszokat, és szorítsatok nekem:-)
2010. nov. 18. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!