Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár e valaki a győri Révai...

Jár e valaki a győri Révai Miklós Gimnáziumba közületek, humán tagozatba? Kis infó kellene, matekkal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Hello.

Szóval még nem vagyok biztos benne hogy bejutok a Révaiba, pedig szeretnék. A készségtantárgyakon, a kémián és a matekon kívül mindenből jeles vagyok.


De a matekhoz egyáltalán nincs érzékem, egyszerűen nem nekem való, nem értettem soha sem. A jegyeim mást tükröznek mert 4eseim és 5öseim vannak, de azok annyira primitív dolgok amikből írunk még most 8.ban is, hogy inkább meg sem említeném hogy ezekre kaptam jó jegyeket.


Én tudom magamról hogy hülye vagyok a matekhoz és 1 bonyolultabb példánál már megakadok... így maga a kérdésem az lenne, hogy ha valaki gyenge matekból (igaz a jegyei mást mutatnak, de ezt már elmondtam), az attól még tudna boldogulni a humán tagozatban? Mert tudom ott a matekra kevésbé mennek rá, de félek, hogy én azt a kevésbé erőltetett matekot sem érteném...


Remélem érthető volt, ha nem akkor írjátok el hol, és megpróbálom elmagyarázni. Kössz, 14F.


2010. nov. 7. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én pont C-s vagyok (matek-nyelv). Szerintem a matektól nem kell félned, a Révaiban pedig rengeteg ember mumusa a kémia. Ott ha felelsz igazából az első kérdést kell tudni, ami mindig nagyon könnyű, ha eltalálod akkor 3-asnál rosszabbat nem kaphatsz, és ez gyakorlatilag minden kémiatanárnál igaz.


A tökéletes kazinczysokra pedig tényleg ne figyelj oda. Majdnem minden osztályba szokott 1-2 átszivárogni a nyolcosztályosból. A vicc az az, hogy szerintem igazából ők se tudják miért is utálnak minket, csak azért, mert utálniuk kell és kész. És erre kitalálnak mindenféle mondvacsinált indokot. Nálunk eddig egyetlen tanár se tett rájuk rossz megjegyzéseket órán és különösebben a diákokat sem izgatja mivel akarnak minket besározni.


A fogalmazástól pedig egyáltalán nem kell tartanod. Az, hogy mit írsz az nem is érdekli őket. 10-ből kb. 8 pontot a formai dolgokra adnak (+ helyesírás és elfogadható külalak), a maradék 2 pontból 1 jár arra, hogy egyáltalán a témáról ír, a maradék 1 pedig az ötletességre jár.

Tehát a tipp az az, hogy ne agyalj rajta ott sokat, hanem írj egy olyat ami ott és akkor kitelik belőled és inkább a formai dolgokra figyelj.

2011. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen,az utolsó válaszolónak igaza van:-)

Na kedves kérdező, hoy döntöttél?

Írd le majd ide kérlek.!:-)

2011. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

igen, hogy döntöttél?

érdekel...:)

egy kis tipp: az "-e" szócskát kötőjellel kapcsoljuk.

helyesen: Jár-e valaki a...

2011. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!