Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár e valaki a győri Révai...

Jár e valaki a győri Révai Miklós Gimnáziumba közületek, humán tagozatba? Kis infó kellene, matekkal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Hello.

Szóval még nem vagyok biztos benne hogy bejutok a Révaiba, pedig szeretnék. A készségtantárgyakon, a kémián és a matekon kívül mindenből jeles vagyok.


De a matekhoz egyáltalán nincs érzékem, egyszerűen nem nekem való, nem értettem soha sem. A jegyeim mást tükröznek mert 4eseim és 5öseim vannak, de azok annyira primitív dolgok amikből írunk még most 8.ban is, hogy inkább meg sem említeném hogy ezekre kaptam jó jegyeket.


Én tudom magamról hogy hülye vagyok a matekhoz és 1 bonyolultabb példánál már megakadok... így maga a kérdésem az lenne, hogy ha valaki gyenge matekból (igaz a jegyei mást mutatnak, de ezt már elmondtam), az attól még tudna boldogulni a humán tagozatban? Mert tudom ott a matekra kevésbé mennek rá, de félek, hogy én azt a kevésbé erőltetett matekot sem érteném...


Remélem érthető volt, ha nem akkor írjátok el hol, és megpróbálom elmagyarázni. Kössz, 14F.


2010. nov. 7. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

hát ha sok hülye sznob és beképzelt ember között akarsz tanulni...akkor menj csak oda...belőled is ez válik majd.

bocsi de a révaisok ilyenek.beképzeltek mert azt hiszik hogy nagyon tuti iskolába járnak, holott annyi minden kiderült róluk, hogy atyaég.na mindegy nem eltántorítani akarlak, csak tudd, hogy ők ilyenek.bocs a kérdésedre nem tudok válaszolni, de ezt jó ha tudod.

2010. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem igazán ismerem a Révaisokat mert nincs barátom közülük, de maga az iskola tetszik, meg a humán tantervű oktatás.


Te egyébként hova jársz?:)

És honnan hallottad ezeket, és konkrétan miket? Csak kíváncsi vagyok, mert még van időm, és ha tényleg annyira beképzeltek és az iskola sem annyira jó mint amilyennek hirdetik, meggondolom... :S

2010. nov. 10. 20:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Révais vagyok ez a második évem humánon:)

Én is utálom a matekot, nem is értem, de a jegyeim 4-5 voltak általánosban:)

Szerintem mindenképp próbáld meg a felvételit, mert a humánon a magyarra gyúrunk, meg törire stb. te is tudod biztos mik a humános tárgyak:)

Abból pedig hogy a Révaiba beképzeltek vagy bunkók, sznobok járnak semmi sem igaz. Nincs kiközösítés, klikkesedés, osztályok közötti utálkodás mint a többi iskolában, de ezt igazán csak akkor érti az ember ha bekerül ebbe a közösségbe.

A tanárok is jófejek, bár nyilván fontos nekik a jó eredmény.

Kérdezz csak meg egy Révaist ha ismersz!


Egyébként megkérdezném hogy milyen alapon mondják a Révaisokra hogy "nem kedvelik őket"?

Erre ált. az a válasz hogy sznobok. De hogy ezt miből látják eddig senki sem tudta megmondani.


Mi nem vagyunk nagyra magunkkal, de ha lehülyéznek akkor megjegyezném hogy az ország 2-4. legjobb átlagú gimi vagyunk. Attól hogy ezt leírom nem vagyok beképzelt... Ellenben a "fantasztikus" Kazinczysok azok... Ne beszéljünk az "itt jönnek a révais k.vák..." felkiáltásaikról... És ők a szószólók az Anti-Révai kampányban...


Az egész Révais légkör családias, boldog.:)

Mindenképp add le a jelentkezésedet, ha nem tetszik, akkor év közben is leléphetsz. De biztos vagyok benne hogy szerezni fogod.

Eleinte én is tartottam tőle de legjobb döntésem volt ide jönni.

A Debate Clubbal Amerikába is kijuthatsz, és olyan egyetemekre mehetsz mint pl.:Abu-dabiba...

Valamint két nyelvből is felsőfokúd lehet...

És sok izgalmas programunk van... kampányhét például...


Írj majd hogy mire jutottál:)

Remélem jól fogod magad érezni bárhova jutsz is be...

Sent from my iPhone

2010. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Igazából attól tartok, hogy még ha meg is írom a matek felvételit 25 pont felettire vagy azt elérve, attól még ha bejutok, ott teljesen el fogok vérezni az első pár matekórán. Meg hogy humán osztály ez oké, gondolom rágyúrtok a humán tantárgyakra, amikkel nem is lenne gondom mert azokat elég leülni és megtanulni. De attól félek, hogy akik még ha oda is jelentkeznek a humán tagozatba, attól még nem rosszak matekból. És nekem ez a gyengém igazából, mert az hogy nézne már ki ha bejutnék, aztán mindig csak 2-es 3-as átlagom lenne?:S


Én nem hiszem a révaisokról hogy beképzeltek, azt sem tudom az első válaszoló honnan vette. Kemény suli ha igaz amit hallottam róla, és tiszteletem annak aki tudja tartani a tempót és 4-4,5ös átlagot szerezni. A nyelvek miatt mennék igazán, mert imádok nyelvet tanulni, igaz csak németül tudok, de pont ez miatt, mert mindkettőt oktatják. Szóval a humán tantárgyakkal nem lenne gondom, csak ott a matek meg a kémia, aztán azokból nem akarok felsülni meg attól félni hogy megbukok, és azt hallgatni hogy milyen hülye vagyok hozzá a tanároktól. De azért remélem nem csak én vagyok így ezzel, meg ha már humán osztály akkor nem feltétlenül csak azok mennek oda akik a matekot annyira értik. Aztán ott meg égnék csak 4 éven keresztül, hogy ennyire hülye vagyok hozzá, meg attól kéne félnem, hogy mikor húznak meg a tanárok...


Pedig én akarom érteni, de egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. Semmi érzékem hozzá, nem érzek rá a dolgokra benne, egyszerűen teljesen idegen nekem. De már az is kétséges, hogy egyáltalán elérném a 25 pontot felvételin... :S


Köszi a válaszod, remélem visszaírsz még. Szerinted lenne így esélyem?

2010. nov. 18. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok

félre ne értsd...ha te oda szeretnél menni,, de tartasz attól, hogy felvesznek e akkor is mindenképp próbáld meg.ha a Révain belül jó a társaság akkor a többi ne érdekeljen.Én egy másik győri suliba járok és sok embertől hallottam ezeket..és tényleg mindenki azt mondja, hogy sznobok..és ebben viszont lehet valami.De a tanulmányaidat vedd előre ne a pletykát.Amúgy Kazinczysokat én sem bírom.

Ja és az infókat volt Révaisoktól hallottam....

2010. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsi ha nem írtam helyesen vagy ha egy picit össze-vissza írtam, de telefonról írok, sietnem kell...


Utolsónak:nem tudom mit hallhattál. Persze összeveszések mindenhol vannak de 10.-es vagyok és eddig nem volt nagy balhénk!

Amúgy hova jársz/jártál?


Kérdezőnek: Én első évemet egy gyönyörű, nagy kettessel nyitottam:)

Senki sem cikizett miatta, a tanárom sem, és kapásból négyen csoporttársam vállalta hogy korrepetál:) ha ötös nem, de nègyes lettem.

Aztán mondjuk a geometriát értem és a gondolkodtatókból is jobb voltam (semmi matek csak logika).

Ha meg úgy érzed, nagyon lemaradsz akkor ott vannak a matekszakkörösök, szívesen segítenek:)

Attól pedig ne félj hogy meghúznak mert a tanáraink támogatók, nem kivégzőosztag... Szívesen elmondják mégegyszer, akár sulin kívül vagy szünetben is.

A nyelvekről pedig annyit hogy én németes vagyok, nagyon szeretem:) be lehet vállalni mellé még az angolt is, mert olyan jó tanárok vannak a nyelveken, hogy szinte nem is kell tanulnod otthon ha figyelsz órán...


A programok pedig baromi jók!(tudom ezt már mondtam:)) Ma zárult le a kampányhét. Ez egy olyan hét amikor a 11.-esek vetélkednek a diák-diri poszt miatt... De nem egyénileg hanem mint osztály. Mindenki válasz egy arculatot (idén: A-E-ReggAE, B-Balaton, C-Country, D-Demizson, F-Facebook) és ezek köré építi a kampányt. Ezen a héten alig tanulunk, a suliban olyan zene van hogy az aluljáróban hallani, mindenki jelmezes vagy kampánypólós, Van cukorosztás, lufieső, stb.... Meg feleletmentesítő kártyák...


Vissza az eredeti kérdésre (a fenti bemutatóval egy kis kedvet szerettem volna neked csinálni:)) ne aggódj...

A kémia menni fog, szinte az alapoktól kezdik, a fizika kicsit nehezebb (Somogyi tanárúrral:)) de nem vészes az sem... A keményebb tanárok reálon tanítanak ahogy a legjobb magyartanárok Meg humánon (minek menjenek a reálosokhoz ha ők úgyis más dolgokat szeretnek?)

Amúgy 24 pontos lett a matek felvételim... Ennyit erről:D

Ha igaz amit hallottam jövőre a legjobb 60 diákot behívják szóbelizni is, ezt eddig nem kellett (de lehet hogy ez a 6.osztályosra vonatkozik csak, nem tudom:S), akkor Meg az neked csak jó, mert 1-2 ponton nem múlhat a bejutásod és a humános tanárok fognak beszélgetni veled... Akik ugyanannyira "hülyék" voltak matekból mint mi most.


Csak még annyit hogy a másik kommentelő sem írta le hogy mitől látnak sznobnak... Csak hogy "sokan mondják ezért lehet benne valami"

Arról pedig hogy sznob vagyok-e nem akarlak tovább győzködni, sem magam, sem a barátaim nem tartom annak. Szerintem a levelem alapján el tudod dönteni:)

Ha valami konkrétan érdekel a programokkal, tanárokkal, tantárgyakkal, versenyekkel, másik sulival való kapcsolatokkal kapcsolatban kérdezz nyugodtan, remélem tudok segíteni és eddig is tudtam valamennyit...

Amúgy melyik suliba jársz? Győri vagy vagy bejárós lennél, esetleg koleszes?


Sent from my iPhone

2010. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szóbeli elbeszélgetésről nem hallottam, lehet hogy tényleg csak a 6. osztályosokra vonatkozik.

Nem akarom szidni a saját iskolámat, de a helyzet az, hogy elég durva a helyzet. Szóval rendszeres a visszapofázás a tanároknak olyan hangnemben, hogy egyszerűen durva. Többek között ez lehetetlenítette el a matekoktatást, mert a tanárokkal nekem soha nem volt bajom, csak az a ,,nagyszerű" környezet körülöttem, főleg néhány ember teljesen tönkretették a matekórákat. Így aztán vannak hiányosságaim nem is kevés, és ehhez társul az hogy alapjáraton sem nekem való a matek. De ezzel nem a saját iskolámat akarom szidni, nem az ő hibájuk igazából, bár kicsit keményebben is felléphetnének az ilyen dolgok ellen.


A suli ahova járok, a Tulipános Általános Iskola. Jó suli, én szeretem, de amiket fentebb felsoroltam azokon lehetne javítani.

A felvételinek a magyar részétől csak kevésbé tartok. A magyar az könnyen megy, minden humán jellegű tantárgyból kitűnő vagyok. Szóval ezt szerintem meg tudom írni 40-45 pontosra is, ami esetleg gondot okozhat majd az a fogalmazás a végén, mert nem igazán élénk a fantáziám, de majd improvizálok. :D


A fizikával igazából nincs komolyabb gondom, azt úgy ahogy tudom, abból 4es vagyok. A kémiával annyira nem lenne gondom, mert az nem igazán érdekel, de úgy ahogy be szoktam magolni. A matek a fő gondom, de azt már részleteztem.


Meg ez hülyén fog hangzani, de az is belém van rögzülve, hogy ott mindenki jobb lesz nálam matekból meg kémiából, aztán csak én szerzek 2es és 3as jegyeket. Nem tudom van-e valóságalapja ennek a hülye berögzülésemnek, de abban reménykedem, hogy ha már humán osztály akkor nem feltétlenül azok mennek oda, akik teljesen jók matekból meg a reál tantárgyakból. Mivel gondolom ha látja a tanár, hogy nem csak 1 ember nem érti, akkor esetleg türelmesebben magyaráz vagy egyéb.


Lesznek még kérdéseim azt hiszem, bár most konkrétan nem igazán jut eszembe 1 sem.

Köszi a válaszaid, sokat segítesz.

2010. nov. 21. 10:17
 8/13 A kérdező kommentje:
És bocsánat az esetleges szóismétlésekért/értelemzavarért, de nemrég keltem, aztán ilyenkor nehezen megy még minden. :D
2010. nov. 21. 10:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én révais vok 8.F-es (6osztályos) és egyáltalán nem nagyképű, sznobok ahogy az első válaszoló is mondja. szal ha felvesznek téged akk jövőre egy évfolyamba fogunk járni. minden tökre úgy vagy ahogy a 2. válaszoló írta. először én is aszittem h stréber, sznob és ... emberek fognak ide járni de már az elején más lett a véleményem. jah és az osztályok egyáltalán nem rivalizálnak: 11.be minden osztálynak van kampányhete (kötelező) és ez a legjobb hét az egész suliba. és a kampányoló osztályok egyáltalán nem izélik egymást hanem együtt vannak, beszélgetnek hülyéskednek...

amúgy ez a hatosztályos már 7től mindent erősen tanul: a matekot nagyon és a magyart is meg hát az öszzes tárgyat. matekból az általánosba én se voltam eszes de itt már mindent megértettem.

2010. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is Révaiba járok, és nem vettem észre, hogy a révaisok beképzeltek lennének.

Szerintem mindenképp próbálj meg ide jelentkezni, megéri :)

2010. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!