Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 egyetem egyszerre lehetséges?

2 egyetem egyszerre lehetséges?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki ezt csinálja most és esetleg felvilágosítana kicsit?

ma 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges. Arra figyelj, hogy egyrészt, ha államilag támogatott a finanszírozási forma, akkor így duplán vonódik le, másrészt arra, hogy egy adott felvételi eljáráson belül csak egy helyre vesznek fel (tehát nem kezdheted egyszerre a képzéseket), illetve arra, hogy mindkét képzésen lehetnek kötelező jelenlétet megkövetelő órák, erre figyelj, hogy ezek ne ütközzenek (praktikusan az egyiket nappalin a másikat levelezőn érdemes végezni).

Ja, és nyilván rohadt nehéz, de ezt gondolom, mondani se kell.

ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy évig csináltam, de hülye ötlet volt. Két külön egyetem volt, egyiken nappalin másikon levelezőn voltam. De volt olyan ütközés, hogy pl a levelezős ZH hétköznap volt és elfelejtettem elmenni rá, mert a nappalis órára emlékeztem csak, már későn kapcsoltam. A 2 szak és minimális diákmunka miatt viszont többnyire iszonyat fáradt voltam úgyhogy annyira nem meglepő.


Macerás amúgy, részt venni az órákon is fárasztó volt, pedig a levelező nagyrészt online is ment, de emellett időt is szakítani a tanulásra. 60 kreditet megcsinálni iszonyat sok.


Amúgy meg nem is érte meg, az átlagom az első szakon lejjebb ment a másikon meg alapozó tárgyakkal gyűlt meg a bajom. Maximum akkor tudom ajánlani, ha az első szakon már nagyon a végén vagy, kész a szakdoga és csak 1-2 tárgyat kell befejezni csúszás miatt. De tanterv szerint haladva ez azért sok. Én végül a levelezőt otthagytam, befejeztem a nappalit és most folytatom a levelezőt munka mellett. Egy évvel végzek hamarabb végzek majd, de így utólag inkább mentem volna nyelvet tanulni vagy TDK-ra, ha már ilyen buzgó voltam.


Meg mint előttem írták az államit így duplán vonják, úgyhogy sajnos tényleg nincs ennyi haszna se hogy legalább spórolna az ember.

ma 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.éves nemzetközi gazdálkodás hallgató vagyok.

Földrajzra jelentkeznék levelezőre.

ma 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsősorban az első választ érdemes elolvasni.

Azonban amit mondani lehet, meglehetősen nehéz, ha nem vagy amúgy is kiváló mindkettőben. Minden mást illetően csak magad tudsz dönteni. Nem tudni, kell-e felvételi, ha igen, mik a feltételek, technikailag kivitelezhető-e (egyszerre kell-e jelen lenni, milyen messze esnek a helyek fizikailag, engedélyezik-e és mások, amit a konkrét helyeken való tájékozódással lehet kideríteni.

Azonban, ha itt és így kérdezed, nem javaslom. Túl nehéz lesz.

ma 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!