Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell az olyan óráknak...

Miért kell az olyan óráknak gyakorlatnak/szemináriumnak lennie, ami abból áll, hogy az adott oktató felolvassa a ppt-t, amit aztán fel is tölt a használatban lévő online felületre?

Figyelt kérdés

Vagy épp fogja a kis jegyzetét, ami szintén, évezredek óta nem változott, felírja a táblára, ami a lapon van, majd amúgy szintén feltölti a jegyzetét.

És itt kifejezetten azokra gondolok, akik nem magyaráznak mellé, és tényleg csak a hangosolvasással több, ami az órán van, mint ami a feltöltött anyag.

És akkor üljél ott "gyakorlaton", mert ha többet hiányzol, mint három, akkor bukod a tárgyat. Kb ennyi a különbség, ja meg vizsga helyett van egy ZH félév végén, oszt csókolom.

Ezzel nem tudom, hogy ki hogy van, de én ettől megőrülök. Sokkal több olyan órám van, ami "gyakorlat", mint aminél van is értelme annak, hogy gyakorlat. És nagyon kevés olyan órám van, ami előadás és nincs gond abból, ha nem megyek be.

Komolyan, annyi hasznosabb dolgot csinálhatnék ahelyett, hogy a konkrét hangosolvasást hallgatom.


ma 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell, de létező jelenség. Ennek az oka, hogy ahhoz hogy te a felsőoktatásban oktass, elsősorban jó kutatónak kell lenned, nem jó oktatónak. A PhD képzések döntő többségén kizárólag a kutatásra készítenek fel, semmilyen pedagógiai jellegű tantárgyat nem oktatnak, lényegében hályogkovács módjára az alapján kezd el mindenki tanítani, ahogy azt a saját oktatóitól látta (akiknek nagy valószínűséggel szintén nem voltak pedagógiai tanulmányaik).

Nyilván nem jó, hogy ez így van, de valahol egy érthető elképzelés, hogy azok az emberek tanítsanak, akik folyamatosan kutatnak, publikálnak, ergo az adott szakterülethez papíron a legnaprakészebben értenek. Az más kérdés, hogy ha valaha járt az ember bármilyen egyetemre, nagyjából a második héten lesz egyértelmű számára, hogy ez jól hangzik papíron, de köszönőviszonyban sincs a valósággal... de jobbat még nem találtak ki.

ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Viszont általános meg középiskolába mindenki járt, ott meg azért csak tanította valaki, akinek azért volt tanári végzettsége.

Na meg megjegyzem, én tanárképzésben vagyok, és több olyan oktató órájához volt szerencsém, akinek amúgy van tanári diplomája, tanított is valaha középiskolában éveket, nem csak a kötelező gyakorlatot, egy, akár több évtizede óta egyetemen tanít, de ehhez képest ppt felolvasást tart. Akár a pedagógia modul egyik tárgyát oktatónál is volt nem egy ilyen. Vagy szakmódszertanon.

ma 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!