Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egyetemre, de...

Felvettek egyetemre, de nagyon le vagyok maradva. Megérné halasztani egy évet?

Figyelt kérdés

Ahogy a címben írtam, felvettek egyetemre, de volt egy 6 év kihagyásom. Felnőttképzésben csináltam meg az érettségit középszinten, szóval elég felületesen tanultunk dolgokat. Szeretem a matekot, de borzasztóan le vagyok maradva mivel elég sokat felejtettem. Átnéztem a régi jegyzeteimet, de nem sokat segítettek. Mechatronikát tanulok és konkrétan mindenhez kell ez a szint matekból. Ha nem sikerül teljesíteni egy tárgyat legközelebb szeptemberben tudom fel venni, viszont így konkrétan nem értem a tananyag 90%-át. Arra gondoltam, hogy amennyire tudom megcsinálom a félévet, de a legtöbbet fel kell majd vennem újra(így valszeg át kerülök önköltségesre, de nem probléma) vagy teljesen passzíváltatom a félévet, de akkor a jegyzeteket és az óra tartalmát nem fogom tudni. Aránylag aktív óráim vannak ezért általában táblánál lévő feladatok is vannak és mindenki sorra kerül, általában nem értem a feladatokat és folyamatosan pánikolok, így oda sem tudok figyelni alapból sem. Rajta vagyok a felzárkózáson, de elég nagy a lemaradásom és így tovább maradok le az egyetemi tárgyakkal. Ti mit tennétek?


Bocsi ha kicsit összeszedetlen voltam.



ma 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Magántanár a felzárkózáshoz?
ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Anyagilag nem igazán vagyok ott, hogy magántanárhoz tudjak járni rendszeresen. Ha találok valamilyen diákmunkát megoldható, de most még nem tudok.
ma 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá
ma 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kollégákkal magyaráztass magadnak. Hidd el, a másik diák is tanul vele, és azt is jobban betippeli, hogy te hol akadtál el.

Meg a neten is van sok jó középsulis emelt matek, azokat is nézegesd.

ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!