Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy egy diák...

Lehetséges, hogy egy diák szóbeli és írásbeli számadásai közt óriási különbségek legyenek?

Figyelt kérdés
Teszem azt, nagyon jó esszéket, fogalmazásokat ír, de egy felelésnél, vagy ha órán felszólítják, szinte csak makog. Mitől lehet ez? Vagy akár fordítva?

ma 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Simán.


Lehetnek személyiségbeli okai, sokan vannak akik írásban sokkal jobban ki tudják fejezni magukat, mint szóban.


Az is gond lehet, ha nem volt még sok tapasztalata a felelésben, emlékszem, hogy én úgy éreztem, hogy nagyon jól tudtam az anyagot, mégis 4-est kaptam az első (és amúgy 5 éven át az volt az utolsó felelésem :D) felelésemnél töriből, a végén meg is jegyezte a tanár, hogy sokat kellett kérdeznie. JAAA, hogy ez volt a gond? Korábban nem igen feleltettek és nem tudtam, hogy itt nekem kell folyamatosan beszélnem és nem kérdés-válasz a tematika, mint mondjuk egy dolgozatnál.


Illetve szintén tapasztalat, de például idegennyelvi órán alig mertem megszólalni, válaszolni, felelni, mert tudtam, hogy a kiejtésem miatt egyből rajtam fog röhögni mindenki. Az írásbeli teljesítményem pedig jó volt.


A fordítottja is sokakkal előfordul, hogy írásban egyszerűen nem tudja olyan jól kifejezni magát, mint elő beszédben.


Az a javaslatom, hogy gyakorold a szituációt. Tükör előtt magadban, utána kérj meg valakit, hogy hallgasson meg, kérdezzen ki egy kicsit (akár előre meg is írhatod ezeket a kérdéseket, a lényeg, hogy a gördülékeny beszéd, reakció menjen).

ma 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem műszaki főiskolán 1,1-del voltak jobbak a szóbeli eredményeim, mint az írásbelik. Műszakin, ahol nem sokat számít a beszédkészség.
ma 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Persze, sokan vagyunk így ezzel.
ma 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha pl írásban tud puskázni, szóban viszont nem
ma 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!