Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A záróvizsgán ha sikerül az...

A záróvizsgán ha sikerül az írásbeli része, de a szóbeli vagy a gyakorlati rész nem, akkor minden részt újra kell írni a következő államvizsga időpontján?

Figyelt kérdés
Orvosin vagyok, 3 részes a vizsga, írásbeli 4 nappal a szóbeli és gyakorlati rész előtt van. Tanulmányi vizsgaszabályzatban nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. Kicsit ideges vagyok, hogy rendben alakul minden, de ha mégis valami nem úgy sülne el tudjam hogy miből kell újramennem.

aug. 24. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Matek BScn nem kell újraírni.
aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

PTE: A gyakorlati és az elméleti részvizsga, a záróvizsga szakdolgozat védés és az írásbeli tesztvizsga bármelyikének elégtelensége nem teszi automatikusan sikertelenné a teljes záróvizsgát. A sikertelen részvizsga az első sikertelen részvizsga időpontját követő 12 hónapon belül legfeljebb két alkalommal ismételhető. Addig végleges záróvizsga osztályzat és értékelés nem alakítható ki, ameddig valamennyi részvizsga legalább elégséges érdemjeggyel nem értékelhető. Elégtelen részvizsgajegy esetében a hallgató a komplex záróvizsgát folytathatja, és a nem elégtelen részjegyei érvényesek maradnak.


SE: Az általános orvos szakon, amennyiben a szóbeli vagy a gyakorlati záróvizsga-rész értékelése elégtelen, az ismétlő záróvizsgán mindkét

vizsgarészt újra teljesíteni kell. ) Sikertelen írásbeli záróvizsga esetén a hallgató nem bocsátható szóbeli elméleti záróvizsgára, azonban gyakorlati záróvizsgát tehet, amelynek sikere esetén azt a későbbi záróvizsga folyamatában nem kell megismételnie.


DE: Az eredménytelen záróvizsgának csak azokat a részeit kell megismételni, amelyek eredménye elégtelen.


SZTE: A betegvizsga gyakorlati és szóbeli részén az írásbeli teszt sikertelensége esetén is részt lehet venni. A betegvizsgálat gyakorlati és szóbeli része egy napon zajlik. Amennyiben a betegvizsga gyakorlati vagy szóbeli része sikertelen, mindkét részvizsgát (gyakorlati és szóbeli rész)

meg kell ismételni.


Azért egészen elképesztő ám, hogy vadidegenek keresgélik az infót, ami világosan ott van mind a négy egyetem honlapján...

aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Nagyon szépen köszönöm a választ!

Figyelmetlen voltam, hogy nem találtam.

aug. 24. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
3, én meg olyan kva beteg vagyok, hogy kb ez az egyetlen, amire képes vagyok, lógni a neten. 😂
aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert kérdező - egy sorstárs hatodéves :)
aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kitartást mind a kettőnknek, és neked is egy nagy kalappal! ;)
aug. 24. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezért a 4 napért ölni tudtam volna, nálunk írásbeli után másnap volt a szóbeli :D egyébként nem kell parázni, nagyon-nagyon ritkán buknak bármelyik vizsgarészen, nálunk pl. nem is bukott senki egyiken sem.


Ez most utólag meglepett amúgy, hogy ez egyetemenként ennyire eltérő, azt hittem egységes.

aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!