Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban nem tehet semmit az...

Valóban nem tehet semmit az igazgató?

Figyelt kérdés

Van az iskolában egy tanárunk, tavaly jött. Általános iskola. Az egyetemi jegyzeteiből tanít, a dolgozatok nem állnak másból, mint évszámok, nevek számonkérése. Évszámokat napra pontosan. Olyan dolgokat kér, ami benne sincs a tankönyvben. A tanóra arról szól, hogy a gyerekek a vázlatát másolják.

Ezen felül még goromba is velük. Most jött pl. egy új gyerek, aki nagyon szemtelen a tanárokkal. Kijelentette, hogy az egész osztály dolgozatot ír minden órán. Amikor mondták, hogy ne legyen kollektív büntetés, annyit mondott, hogy majd szünetben rendezzék le vele. Verjék meg? Vagy mit akar? Egyébként teljesen elhatárolódtak tőle, ki van közösítve, ennél többet nem tudnak tenni. Folyton azzal fenyeget mindenkit, hogy majd megbuktatja őket. Szóval nagyjából mindent megtett, hogy a gyerekek megutálják ezt a tantárgyat. Ez sikerült is, a fiam pl. kijelentette, hogy ő semmit nem hajlandó tanulni, kezébe sem veszi a könyvet. Sajnos hiába mondom, hogy ezzel nem a tanárral szúr ki.

A hétvégén volt egy kötetlen iskolai rendezvény, ahol mellesleg megemlítettük az igazgatóhelyettesnek, hogy azért ezzel a tanárral gondok vannak. Annyit mondott, hogy tisztában vannak vele, több szülőtől is hallották, de nem tudnak mit tenni. Írjunk mi panaszlevelet a Klikknek.

Azért ezen meglepődtem. Az igazgató valóban nem tud rászólni a beosztottjára, hogy a tananyagot kéne tanítani? Valóban nem tud rászólni, hogy ne alkalmazzon kollektív büntetés? Olyan konfliktus hárításnak éreztem a dolgot.

Én nem akarok levelet írni a Klikknek, mivel ha nem történik semmi, még jobban rá fog szállni a gyerekemre. Amúgy meg mégis mi történne? Ki nem fogják rúgni a nagy tanárhiányban, amúgy én nem is szeretném kirúgatni. Voltaképpen megtartja az órát, leadja az anyagot, azt látom, hogy nagyon sokat készül. Csak egy kicsit emberségesebb bánásmódot szeretnénk.


szept. 23. 11:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem régóta ez a problémám a tanári foglalkozással. Az úgynevezett tanári szabadság a nagy tudású tapasztalt pedagógus kezében a diák javára váló hasznos elméleti eszköz lehet, de sajnos ilyen pedagógus kevés van. A középszer nem tud mit kezdeni vele és inkább azt nézi, hogyan tudja a tanári szabadság megkönnyíteni a saját munkáját, nem abból a szempontból nézi, hogy miképp tudná a gyereket minél hatékonyabban az ismeretek elsajátításához elvezetni. A nagyszámú kontraszelektált "selejt" számára meg a tanári szabadság a 45 perces órákról való 15 perces késéseket, az idegennyelvi órán magyar nyelven történő politizálást, az újabb módszertanok elkerülését, az alibizést jelenti amikor jár a tanár szája, de nem követi a gyermekek szemmozgását, nem csekkolja a figyelmüket, nem dinamizálja az előadását annak megfelelően. Még mindig szódolgozatot írat, holott az már évtizedek óta egy módszertani no-no. Azt a nyelvkönyvet használja amit már 10 éve ismer, nem pedig a legújabbat, legjobbat.
szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ja, hát a nyelvoktatás megrekedt azon a szinten, hogy szódolgozatot írnak, felolvassák az olvasmányt, meg lefordítják magyarra. Egy darab kommunikációs feladat nincs a suliban. De nem is gond, mert a mai gyerekek már a youtube-ról tanulnak angolul, nekem mindkét gyerekem folyékonyan beszél, de nem az iskolában tanultak meg.

Egyébként ezen én is gondolkodtam, hogy a tanárok sírnak-rínak, hogy nincs tanári szabadság. Dehogyis nincs! Azt tanít az iskolában, amit akar, senki nem kéri számon.

Az a baj, hogy a szülők féltik a gyereküket, ezért nem mernek szólni, belső kontroll meg nincs. Emlékszem a mi időnkben azért volt szakfelügyelő, meg az igazgató bejárt órát látogatni.

szept. 23. 18:42
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. A tanári szabadság az egyetemeken, főiskolákon értelmezhető, a közoktatásban erősen korlátok közé kellene szorítani. Még egy olyan rendszer nincs a világon, ahol a munkavállaló munkáját nem kontrollálja objektív szempontok szerint senki. Még a legjobb munkaerő is ellazul, ha kizárólag a saját lelkiismeretére van bízva, hogy miképp végzi a munkáját. Egyébként nem igaz, hogy a fejlett nyugaton is ez van, vannak rendszerek, ahol rendszeresen ellenőrzik a tanár munkáját, jelentéseket kell írnia, időnként bizottság előtt szóban is kivesézik óralátogatás után az óráit, mit miért kérdezett a tanulótól, hogyan, milyen szempontok szerint értékelt stb
szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az igazgató is szólhatna, csak egyszerűen semmi kedve konfliktust felvállalni.
szept. 23. 19:19
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is lennének eszközei az igazgatónak. Fél belemenni a konfliktusba. Így viszont sérülnek a gyermekek jogai, neki pedig azokat kellene félteni, nem az állását
szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!