Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban nem tehet semmit az...

Valóban nem tehet semmit az igazgató?

Figyelt kérdés

Van az iskolában egy tanárunk, tavaly jött. Általános iskola. Az egyetemi jegyzeteiből tanít, a dolgozatok nem állnak másból, mint évszámok, nevek számonkérése. Évszámokat napra pontosan. Olyan dolgokat kér, ami benne sincs a tankönyvben. A tanóra arról szól, hogy a gyerekek a vázlatát másolják.

Ezen felül még goromba is velük. Most jött pl. egy új gyerek, aki nagyon szemtelen a tanárokkal. Kijelentette, hogy az egész osztály dolgozatot ír minden órán. Amikor mondták, hogy ne legyen kollektív büntetés, annyit mondott, hogy majd szünetben rendezzék le vele. Verjék meg? Vagy mit akar? Egyébként teljesen elhatárolódtak tőle, ki van közösítve, ennél többet nem tudnak tenni. Folyton azzal fenyeget mindenkit, hogy majd megbuktatja őket. Szóval nagyjából mindent megtett, hogy a gyerekek megutálják ezt a tantárgyat. Ez sikerült is, a fiam pl. kijelentette, hogy ő semmit nem hajlandó tanulni, kezébe sem veszi a könyvet. Sajnos hiába mondom, hogy ezzel nem a tanárral szúr ki.

A hétvégén volt egy kötetlen iskolai rendezvény, ahol mellesleg megemlítettük az igazgatóhelyettesnek, hogy azért ezzel a tanárral gondok vannak. Annyit mondott, hogy tisztában vannak vele, több szülőtől is hallották, de nem tudnak mit tenni. Írjunk mi panaszlevelet a Klikknek.

Azért ezen meglepődtem. Az igazgató valóban nem tud rászólni a beosztottjára, hogy a tananyagot kéne tanítani? Valóban nem tud rászólni, hogy ne alkalmazzon kollektív büntetés? Olyan konfliktus hárításnak éreztem a dolgot.

Én nem akarok levelet írni a Klikknek, mivel ha nem történik semmi, még jobban rá fog szállni a gyerekemre. Amúgy meg mégis mi történne? Ki nem fogják rúgni a nagy tanárhiányban, amúgy én nem is szeretném kirúgatni. Voltaképpen megtartja az órát, leadja az anyagot, azt látom, hogy nagyon sokat készül. Csak egy kicsit emberségesebb bánásmódot szeretnénk.


ma 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Van az iskolában egy tanárunk, tavaly jött. Általános iskola.


ÉS te elmúltál 16?

ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Hol gyereknek adod ki magad (van egy tanárUNK), hol szülőnek...
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem adom ki magam gyereknek. A gyerekem tanára, a mi tanárunk is. Szerintem. Értelmes válasz nincs?
ma 12:24
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen egyértelmű, hogy egy szülőről van szó. Anyám borogass, hogy tudnak ezek ilyen szövegértéssel elhelyezkedni munkaerőpiacon, ahol nem csak a lapáttal kell erőszakoskodni
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak kötözködni jönnek ide, belekapaszkodtak egy ragba, és most ezt élvezik.

Nincs jelentősége, hogy tanáruk vagy tanárunk, akár elírás is lehetett volna. Bár kétségtelen, hogy magaménak érzem a problémát, mert a gyerekem mindennapjait meghatározza.

ma 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen egyértelmű, hogy egy szülőről van szó.


Nem, nem az, tekintve, hogy azzal kezdi, vagy egy tanárunk. Szülőnek ritkán van... És köszi, egész jó a szövegértésem, jogszabályokon edzem. Nyilván a kedves szülő bent ül, és látja az egyetemi jegyzeteket. Meg a gyerek is látja, hogy jé, ezek egyetemi jegyzetek. Újabb hergelés a tanárok ellen.

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha végigolvasod a szöveget egyertelmű. Ha szülő vagy és ha találkozol a többi szülővel, a gyereked osztálytársainak szüleivel, akkor tudod, hogy egy részük így beszél. Ez az ö valóságuk, amire a te tapasztalatod még nem terjed ki. Nem kötözködni kell, hanem az életed legfontosabb mondatát szerényen ismételgetni: jé, ezt nem is tudtam
ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az igazgató is csak elég korlátozott jogkörrel rendelkezik, mivel a munkáltató nem az igazgató, hanem az iskolát fenntartó tankerületi központ (gondolom állami (és tankerületi) ált. iskoláról van szó).


"Én nem akarok levelet írni a Klikknek, mivel ha nem történik semmi, még jobban rá fog szállni a gyerekemre."

Egyrészt, nem a KLIK-nek, hanem az adott tankerületi központnak kell levelet írni. Másrészt, a tankerület nem adja ki csak úgy, hogy ki tett panaszt (persze érdemes ezután érdeklődni!). Harmadrészt, ha más is tett panaszt, könnyen össze lehet fogni más szülőkkel is.

Illetve még, én nagyon fontosnak gondolom, hogy a "dolgozattal és jehyekkel való fegyelmezés" és a kollektív büntetés elő ne forduljon. Már csak azért is, mert a történelemjegy beleszámít a középiskolai továbbtanulásba, akárhová is megy tovabb a gyermek.

ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os, mivel felteszi a Krétába az órai vázlatot, igen, látom, hogy mik a követelmények. És Redmentában írnak dolgozatot, és ott is látom, hogy miket kérdez.

A tanterv és a tankönyvek meg nyilvánosak, össze tudom hasonlítani. Bárki össze tudja.

ma 15:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!