Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek így van még...

Szerintetek így van még esélyem az orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


tizedik osztályos vagyok, tavaly óta magántanuló, ennek az oka nem tanulási nehézség, hanem iskolai zaklatással meggyűlt problémák.

régen az orvosira szerettem volna járni, viszont az iskolai gondok az itthon tanulás előtt nagyon elvették a kedvemet, mert ugye azt nem lehet levelezőn, és akkoriban nagyon szorongtam a közösségektől.


mióta nem járok be, azóta nem utálok tanulni, sőt, vártam idén is, hogy elkezdődjön, 1-2 tantárgyat kivéve mindent szívesen csinálok.


viszont az itthon tanulással nekem az is jár, hogy mivel nincsenek szóbeli számonkéréseim, ezért kijöttem a rendszerből úgymond, és érettségiig nem is lesz arra lehetőségem, hogy tényleg sokat kelljen tanulnom egy számonkérésre, ezzel megtudva, hogy képes vagyok-e órákig tanulni.


ahogy itthon voltam, (és nem mellesleg megjártam egy csomó orvost az iskolai bántalmazás miatti mentális gondjaim miatt, és a pszichiátria elkezdett érdekelni) újra elgondolkoztam azon, hogy megpróbálnám az orvosit. sose voltam rossz tanuló a matekot kivéve.


késő lenne, ha a második félévtől (február fele) kezdenék el érettségire felkészítő kémia és biológia tanárhoz iskola mellett járni?

vagy még túl korai/már késő?

(azért akkor, mivel lesz nyelvvizsgám, és most jelenleg arra szeretnék koncentrálni teljesen, bár sokat oda nem kell tanuljak.)


vagy már most felejtős teljesen, mivel kijöttem a mindennapos tanulásból, és nem tudnám behozni?


bocsi, ha egy kicsit összeszedetlen lett.



szept. 14. 16:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
33%
Ne tanácsolj már neki ilyen fasságokat utolsó. Ha beiratkozik más tárgyra, hogy "lássa tetszik e neki" fogynak az állami félévei, az orvosi meg telibe kiteszi a 12 állami félévet, ha időben elvégzi valaki (mert az orvosin 1.350.000/ félév). Ráadásul attól, mert bejönne neki a gyógytornász szak, nem biztos, hogy az orvosit is bírná, azontúl, hogy mindkettő egészségügy, ég és föld. És az ilyen Biotechnológia, molekuláris biológia is van olyan nehéz, mint egy orvosi, ha ennyire labilis a pályaválasztást illetően és nem ez az egyetlen terve, akkor ezekre a szakokra se menjen. Felveszik, de nem fogja elvégezni. Nagyon kedves vagy, hogy te nem akarod lebeszélni, de ne álltasd hiú reményekkel.
szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
46%

#21

Marhára nem ezt javasoltam. Azt írtam, hogy menjen el nyíltnapokra másik szakokat is megnézni még a felvételi előtt, lehetőleg idén. Nem azt, hogy járjon másik szakra orvosi előtt. Hanem hogy ha nem jönne össze az orvosi (ha azt választaná végül), utána másik szak alapképzésére is marad állami féléve, amik általában olcsóbbak is nem mellesleg.


Egyébként orvosin 14 államilag támogatott félév van, nem 12, de most ebbe ne menjünk bele. A lényeg, hogy nyílt napokat ajánlottam, nem rögtön beiratkozni meg elkezdeni másik szakot, aztán jöhet az orvosi... 🤦‍♀️ Szerintem elég hosszan és érthetően kifejtettem, hogy csak akkor kezdjen bele az orvosiba, ha tényleg ezt akarja. Ha ez nem ment át, én kérnék elnézést...

Még mindig úgy gondolom, hogy ha a kérdező rendesen beleteszi a munkát és kitart, akkor képes lehet rá, de nyilván GyK-n mindenki csak véleményeket tud ilyen témákban megosztani. Én elmondtam a sajátom, ami másik oldalt is látni vél. A kérdező meg majd eldönti, képes-e mindarra, ami rá várna vagy mást választ.

szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%
#22 de az orvosi nem kitartás és szorgalom kérdése. Persze az is kell hozzá, de ha nincs meg hozzá az esze és a beállítottsága, akkor lehet akármilyen szorgalmas, nem fog menni neki
szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
73%
23 ez tényleg így van. Nemcsak magolni kell tudni, hanem a gyakorlatban is nagyon ott kell lenni. Keress rá tiktokon Czirják Jankára. Utolsó éves a SOTE-n, elég szépen bemutatja a szakot. Sokszor 24 órás ügyeletek lepukkant kórházakban, nézel műtéteket is, császármetszéses és sima szülést, annak ellenére, hogy nem szülésznő szakra mész. A rengeteg tanulás mellett gyakorlati rész is van bőven. Oda kevés lesz az, hogy "szeretek segíteni az embereken". Nyilván jó dolog, de nagyon kevés. És ahogy kivettem a válaszaidból, elég könnyen feladsz dolgokat, mégha idővel vissza is térsz rá, huzamosabb ideig nincs meg rá a motivációd. Amúgy 14 félév se sok az orvosira. Nem mész át egy tárgyból, akkor rögtön csúszol egy egész évet, ha nem bírod felvenni a ráépülőt vagy elméletnek a páros félévű gyakorlatát.
szept. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
38%

"menj el minél több egyetem segítő szakjának (ha csak ez az irány érdekel) nyílt napjára. ... ha arra jutsz, hogy ezek után is csak orvosi, és semmi más nem fogott meg egy életre hivatásként, akkor..."

Nem valószínű, hogy "egy életre hivatásként" megfogjon valakit valami egy nyílt nap miatt...

16 évesen jó, ha tudja, hogy mi a kedvenc tantárgya, nem hogy életre szóló döntéseket tudjon hozni...

szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!