Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elkezdtem a programtervező...

Elkezdtem a programtervező informatikus MSc-t (nappali), megérné befejezni?

Figyelt kérdés

Kb fél év alatt le tudnám tudni a proginfo MSc-t (ha most felveszem az összes maradék tárgyat, "speedrun") + utána a diplomamunka. Nappali (levelezőn nem indul ott), így nem tudnék mellette dolgozni ebben a fél évben. Viszont annyira nem érdekelnek az ott tanított tárgyak és elavultnak érzem a tudásanyagot, hogy nem tudom, megérné-e befejezni. Egyrészt sajnálom félbehagyni a dolgokat ha már egyszer elkezdtem, másrészt viszont úgy vagyok vele, ha most keresek magamnak egy fejlesztői/webfejlesztői munkát (ami ténylegesen érdekel, ott egyetemen semmi ilyen tárgy nincs), sokkal értékesebb tudást, illetve munkatapasztalatot szerezhetek. Nem tudom megéri-e befejezni csak a papír végett, pénzben már tudtommal nem igen adnak érte magasabb fizetést. Most behívtak egy céghez második körös interjúra, viszont ha az nem jön össze akkor buktam az egyetemi félévre való regisztrációt és targyfelvetelt, és lehet hónapokig nem találok informatikai munkát (nem Pesten lakom, hanem viszonylag kisvárosban).


Érdekelnek a véleményeitek, ki mit csinálna? Köszönöm szépen a válaszokat!



szept. 7. 14:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, fejezd be ha már elkezdted
Nem, inkább keress pénzt és munkatapasztalatot, jobban jársz azzal
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha már csak ilyen kevés idő van hátra, szerintem fejezd be. Közben tudsz munkát keresni, ha a mostani esetleg nem jön össze.

Ha most kezdenéd, nem biztos hogy megérné, de fél év nem sok idő, ilyenkor már érdemes befejezni.

szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igazából 3 félévem van hátra, egyet csináltam meg eddig. most két félév tantárgyait tudnám felvenni, utána meg maradna a diplomamunka.

Csak sajnálom hogy levelező nincsen, mert munka mellett lenne jó egy levelező MSc.

Most még pont annyi félévem van (4), hogy máshol be tudjam fejezni az msc-t levelezőn, ha újra felvételizek

szept. 7. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sokan dolgoznak nappali MSc mellett is. Ha sikerül úgy összeállítani az órarendet, megoldható. Természetesen nem 40 órában, de 20-30 sokszor belefér.

Nézz rá, hátha sikerül így is, elvégre ha 2 félév tárgyait 1-be be tudod sűríteni, akkor egy félállás is simán belefér.


Ha most félbehagyod, hogy majd levelezőre felvételizz, valószínűleg nehezebb lesz visszarázódni a tanulásba. Ha az ember már elkezd dolgozni, máshogy használja az agyát, és nehezebb lehet újra beülni az "iskolapadba", előadásokat hallgatni, vizsgázni, stb. De persze az is egy járható út, te ismered magad, hogy mennyi motivációd lesz később ehhez, én csak azt tudom mondani, amit magam körül megfigyeltem, de ez csak egy kis burok, még csak nem is statisztika :)


Szerintem aktiváld a félévet, vedd fel a 2 félévre való tárgyat (állásinterjún a legrosszabb lehetőséggel számolva), és ha visszajeleznek hogy felvennének, akkor még megpróbálhatod kiharcolni hogy januárban/februárban kezdj (a legtöbb vizsgád után), vagy félállásban mennél csak egyelőre, és akkor a felvett tárgyaid közül úgy szelektálsz, csak azokra fókuszálsz, amik lehetővé teszik, hogy mellette dolgozz heti 20-30 órát, az a helyzet viszont nem csak fél, hanem egy évig fog tartani így.

szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
MSc-t mindenképpen megcsinálnám a maradék féléveimből, csak levelezőn jobbnak érezném munka mellett, illetve akkor már közelebb álló szakot. Úgy érzem kiégnék januárra teljesen, ha kb. 12 olyan tárgyat veszek fel, ami kicsit sem érdekel...
szept. 7. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha ennyire nagy tehernek érzed, akkor hagyd ott a pcsába. Értékes lehetne, de akkora motivációval, ami neked van, nem fogod tudni elvégezni.
szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy Szegeden és Veszprémben van levelező, ha annyira akarod. Ha nem, akkor inkább hagyd.
szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös, simán megcsinálnám 0 motivációval is két félév anyagát, szép jegyekkel ;) alap diplomám is kitüntetéses lett, csak nem proginfo :D képességeimmel nincsen gond.

Értékes lehetne igen, ha nem elavult lenne a tudásanyag és normálisan leadnák az oktatók :)

Így inkább végül úgy döntöttem, hogy majd levelezőn elvégzek olyan MSc-t, aminek tárgyai közelebb állnak hozzám és természetesen más egyetemen.

Köszönöm a válaszokat!

szept. 8. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!