Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn mennyire nehéz...

Levelezőn mennyire nehéz elvégezni egy programtervező vagy mérnökinfó Bsc-t?

Figyelt kérdés

25 vagyok, nem végeztem egyetemet.

Mostani munkám home officeban történik, így látok rá esélyt hogy eltudnék kezdeni levelezőn egy képzést az elkövetkező pár évben.


Nem vagyok matek zseni, de alapvetően úgy érzem kompatibilis vagyok ezeket megtanulni .


Mennyire nehéz általánosságban elvégezni ezt a két szakot ? Levelezőn jobb/rosszabb mint nappalin?


(Konkrétan a szegedi egyetemről lenne szó )



jún. 14. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Levelezőn mindent nehezebb elvégezni, mint nappalin. A követelmények nagyrészt ugyanazok, de nappalisként ha bejársz órákra, akkor egy csomó pluszinfóhoz hozzájutsz, megismered a tanárt és az elvárásait, meg azért akarva-akaratlanul is ragad rád valamennyi az anyagból. Levelezőn viszont találkozol a tanárral egy félév alatt jó esetben kétszer (de gyakori, hogy csak egyszer), felkészülsz önállóan a komplett könyvekből, amiket felad, aztán vizsgázhatsz a nappalisokkal együtt ugyanabból az anyagból, ugyanolyan elvárásokkal.
jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
1-essel annyiban vitatkoznàk hogy nàlunk levelezősöknek sok ZH-t nem kellett megírniuk amin a nappalisok csúsztak megfele.
jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Vannak előnyök és hátrányok is ahogy 1 és 2 leírta, összességében ha érdekel és van benned kitartás szerintem elvégezhető bármi.


Tény, hogy sok önálló munkát igényel.

jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

"Nem vagyok matek zseni"


Ezt meg, hogy érted? A programtervező informatikus és mérnökinformatikus nagyon matekos szakok és még a szakmai tárgyak teljesítéséhez szükség van egyfajta matekos gondolkodás módra és probléma megoldó készségre.


Ha a közép érettségid eredménye anno ilyen 60-70% körüli lett akkor rengeteg szorgalommal van esélyed elvégezni a mérnökinfot (a proginfot szinte biztos, hogy nem mert majdnem annyi ott a matek mint egy matematikus szakon) de ez alatt esélytelen.

jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

70 valahány százalék lett a matek érettségim annak idején.

Bár úgy érzem azóta jobban nyitottabb lettem a tanulásra, mint akkoriban.

jún. 14. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jó vagy matekból, akkor nm lesz gond. Ha nem, akkor gondold át, mert akkor sok meló lesz vele.
júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!