Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhetnek arra, hogy...

Kötelezhetnek arra, hogy aláírjam, hogy felőlem rendben van, hogy az iskola nem vállal felelősséget a beadott telefonomért?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy volt akiknél összetört, elromlott vagy el is lopták már az első napon mert b@sztak rá akik beszedték. Nálunk csak holnaptól kell beadni mert eddig nem érkeztek meg a dobozok, de alá kell írnunk, hogy vállaljuk, hogy az iskola nem felelős azért ami a telefonokkal történik. Kötelezhetnek, hogy írjam alá? Beadom én szívesen, ha vállalnak érte felelősséget amíg nem nálam van.

szept. 3. 21:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9 Nem, közel sem, amennyiben nekem szólt a kérdés :D


#10 És honnan szüljek nyomógombos telefont? Csak ezért vegyek? Na nem, nem olyan sok az az ösztöndíj, hogy legyen felesleges pénzem egy használható nyomógombosra (tudom, van 10 ezer alatt, a használhatón van a hangsúly. Nagyimnak olyan volt, random felhívott embereket magától, kikapcsolt, nem kapcsolt be, etc. A normálisak kicsit drágábbak) amit 2 évig fogok használni. Plusz mire azon bepötyögöm a betűket lemegy a nap, annyi időm nincs. Ezeket átgondolod vagy csak beírod az első megoldást ami eszedbe jut, akár szürreális, akár nem? A 0%-os hasznosság kicsit azért árulkodó.


Köszi a válaszokat, csak most láttam, hogy még írtatok :D

szept. 3. 23:34
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

engem pl 4. osztalyban ugy engedtek el anyamek egyedul busszal hogy irtam nekik "fent vagyok a buszon" "leszalltam a buszrol" "itt vagyok a suliban".


Akit csak így lehet elengedni, azt nem lehet elengedni.

szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%

ha nagyobb kocsi mellett megyek el előtte elküldöm a rendszámát egy barátomnak


Te nem vagy normális. Szerintem Bándi Kata, Bíró Julcsi mobillal voltak, mégse mentette meg őket. A barátnődet se azért nem rángatták be, mert meglátták, hogy jé, vagy telefonja.

szept. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 SZTANN ***** válasza:
65%

NEM kell aláírnod ilyen hülyeséget (ami nettó törvénysértő). Aki bármit átvesz, az onnantól kezdve felelős azért a valamiért. Ezt nem változtatja meg semmiféle önvédő, hárító, védelmi állapotba bujdokló írott izé....

Olvastam hasonlóról, hogy a gyerekekkel ilyen sódert írattak alá (persze olvasatlanul, automatikusan) az igazgató parancsára.

NEM, ilyet nem kell aláírni - de ha aláírtátok, akkor is törvénytelen, ez a papír gyakorlatilag SEMMIS. (Ha egy megállapodás törvénybe ütközik, akkor az érvénytelen.)

szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Na jó, tegnap már Maruzsa kijelenetette, hogy márpedig az iskolák a felelősek a telefonokért, és egyéb leadott értékekért. Szóval csak finomodik ez az egész cirkusz majd, remélhetőleg,
szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 nagyjából fél órát buszoztam reggelente. plusz a séta a sulihoz. 10 éves kislányt elengedni egyedül rohadt nagy felelősség.
szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 egy 10 évest elengednél egyedül anélkül hogy tudnál a hollétéről?
szept. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

"Te nem vagy normális. Szerintem Bándi Kata, Bíró Julcsi mobillal voltak, mégse mentette meg őket. A barátnődet se azért nem rángatták be, mert meglátták, hogy jé, vagy telefonja."


De ha megírom az egyik barátomnak a rendszámát akkor ha eltűnök van legalább egy támpont, hogy könnyebben megtaláljanak. Nem azért küldöm, hogy ne raboljanak el, azt nem igazan tudom kikuszobolni, ezt logikailag hogy hoztad össze Drága? :D



Na végülis vittem egy régi telefont, biztos ami biztos. A dobozok nem túl masszívak, a szekrényeket egy testesebb csivava kis erőfeszítéssel szétszedné, a "borítékok" amiket kaptunk pedig inkább ártanak mint használnak, szóval a régit adtam be a rendeset meg kikapcsolva eltettem. Jobb is volt így, mert napközben leszakadt az egyik polc és néhány telefon elég rendesen megsérült, köztük egy iPhone 15 és a rendszer sem a legjobb, mivel ma egy tanár rossz dobozt hozott fel, ergo nem ellenőrzik, hogy mit honnan visznek el. Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy hogyan vitték... az egyik tanárúr elfordítva a dobozt feldobta a vállára és úgy vitte a folyosón.

szept. 4. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!