Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A MATE az valami államhoz...

A MATE az valami államhoz közeli kamu egyetem mint az NKE vagy rendben van?

Figyelt kérdés

2023. aug. 16. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem kamu, de noname sz@r. Csak végszükség esetén menj ide, ha rendes egyetemre nem vesznek fel.
2023. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Ez még attól is rosszabb mert az NKE-nek legalább van piaci értéke a fideszs3ggnyalók körében de ez a selejt MATE mindenhol értéktelen
2023. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Már nem azért, de az agrár képzés itt volt a legjobb mindig, tudom tudom, a sok egybites szerint az piacképtelen büfészak, úgyse bìrnátok megérteni, hogy akinek vannak földjei és gazdálkodik, annak jó szakok ezek.
2023. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
3. Az rendben van, de nem az agrár szakjaikat reklámozzák agyba-főbe, hanem az üzleti szakokat…
2023. aug. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Ottani diakkent (godolloi campus) azt gondolom, hogy jol oktatnak, nagyon rendesek es nagytudasuak az oktatok.

Van ami kevesbe hangsulyos, meg teny hogy nem itt a legnehezebb diplomat szerezni, de szerintem nem feltetlen ennek kellene hangsulyosnak lennie. Feleslegesen viszont nem szivatnak.

Raadasul tudod kombinalni BME-s, es ELTE-s mesterszakokkal is a végzettségedet.

2023. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Látom sok értelmes írt megint, gondolom közük nem volt hozzá sose:D Én végeztem a jogelőd SZIE-n és sokkal jobb fejek voltak a tanárok mint pl a BME-n. 3. diplomám csináltam most a MATE-n és azért jöttem vissza mert sokkal jobban tetszett hogy azt kérik számon amit tanítanak, ha valami gondod van segítenek és nem arról szól 2-3 évig hogyan tudnak megbuktatni. A matek nehéz volt de az sem a szivatásról hanem a gyakorlati tudásról szólt, viszont ha nem tanultál innen is ugyanúgy repültél mint a többi egyetemről. Tanárok jöttek át a corvinusról ide. Én sem örülök hogy "MATE" lett belőle de az oktatásban töltött idő alatt a legjobb tapasztalatom itt volt ezért is jöttem vissza. Bárhova mentem eddig állásinterjúra ahová behívtak fel is vettek vele. (Bank, Multi) Általánosságban szerintem nem túl reklámozott, de egy nagyon jó alapot adó egyetem, remélem most MATE név alatt is tartja magát ehhez és nem bombázzák szét állami befolyásolásokkal. Akik csak ideböfögik hogy így "noname" meg hasonlók, sosem fognak rájönni hogy az életben nem az egyetem neve fogja a lényeget adni, hanem hogy mennyire vagy értelmes és mit szeretnél elérni. Az agrár területei még midnig húzók, kiváncsi lennék mire menne a sok BME-s programozó, ha nem lenne mit enni mert nem lenne senki aki értsen a mezőgazdasághoz, vagy gazdasági-ipari-élelmiszeripari területekhez. Mivel állam szempontjából stratégiai fontosságú ágazatokat tanít, ezért rá is tette a kezét a kormány, nem véletlenül. Az 1 bites hozzászólókkal ellentétben ugyanis egy állam tudja mire van szükség, de ezek szerint a sok BME-ELTE-stb végzett értelmiségi ezt nem tudja belátni, ami megintcsak az ő szegénységi bizonyítványuk. Üdv, egy mérnök-közgazdász.
2023. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
6. Ezek szerint az alapdiplomád agrármérnök, ugye?
2023. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
2 alapdiplomám van, egy közgazdász és egy gépészmérnök
2023. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8. Oké. Nem mondom, hogy nincs igazad. Jó, hogy leírtad a tapasztalataidat.
2023. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ezt leírtad… Az a baj, hogy akit ismerek és NKE-s diplomája van, azt a környezete nem ismeri el diplomásként, meg az idegenek sem nagyon. Ha felmerül, hogy hol végzett, viccet csinálnak belőle.

Pedig abszolút nem könnyű elvégezni egy államtudományi szakot sem, illetve még 10-11 éve az NKE sem volt annyira durván fideszes befolyás alatt mint ma… Viszont ez az ismerősöm (rokonom amúgy) aki az NKE-n végzett azt mondja, hogy mostmár ezek miatt megbánta hogy oda ment.


És félek, hogy a MATE-el is hasonló lenne a helyzet, ha odamennék és sikerülne ott végezni.


Engem érdekel nagyon a mezőgazdaság, de elsősorban nem mint alkalmazott szeretnék benne dolgozni, hanem szeretnék egyszer vállalkozóvá válni…

De ehhez is ugyanúgy szükséges, hogy mélyrehatóan megismerjem a mezőgazdasági folyamatokat, szeretnék nagyon elmélyülni benne, akár doktorálni is egyszer (persze ezt nem kell el kiabálni amíg teljesen laikus vagyok)… De vannak kétségeim afelől, hogy Magyarországon van e erre alkalmas egyetem.

2023. szept. 13. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!