Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhetnek arra, hogy...

Kötelezhetnek arra, hogy aláírjam, hogy felőlem rendben van, hogy az iskola nem vállal felelősséget a beadott telefonomért?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy volt akiknél összetört, elromlott vagy el is lopták már az első napon mert b@sztak rá akik beszedték. Nálunk csak holnaptól kell beadni mert eddig nem érkeztek meg a dobozok, de alá kell írnunk, hogy vállaljuk, hogy az iskola nem felelős azért ami a telefonokkal történik. Kötelezhetnek, hogy írjam alá? Beadom én szívesen, ha vállalnak érte felelősséget amíg nem nálam van.

szept. 3. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Adj le valami régebbit, ne a legújabbat oszt' jónapot
szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Ne vigyél magaddal telefont, ennyire egyszerű. Nem fognak agyonverni az utcán, hogy közben haza kelljen telefonálnod segítségért. Ha unatkozol utazás közben, olvass könyvet, nézelődj, csinálj bármi mást, ami hasznosabb, mint képernyőt vakirgálni.


De kíváncsi vagyok valamire. Ha olyan szekrénye lenne mindenkinek a suliban, amihez csak a diáknak lenne kulcsa, és alapvető káreseményeken kívül (árvíz, tűz, földrengés, EMP stb.) nem vállalna felelősséget a suli, akkor azért ugye nem lenne gondod a leadással?

szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

#2 azert na egy telefon nem csak arra van hogy utazas kozbe azt nyomkodja az ember.

engem pl 4. osztalyban ugy engedtek el anyamek egyedul busszal hogy irtam nekik "fent vagyok a buszon" "leszalltam a buszrol" "itt vagyok a suliban".

valakinek azon van a berlete, ha a sorbanallas miatt lekesi a buszt/vonatot b.szhatja.


a kerdezonek: igen, kotelezhetnek ra, mivel ez egy szabaly lett orszagszerte. olyan mint amikor alairatjak veled azt a papirt hogy a tuzvedelmi oktatason reszt vettel minden ev elejen.

szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

De vigye csak magával, mi is vittünk anno (2013-ban). Konkrétan gimiben összespórolt anyum egy telefonra, hogy fel tudjam hívni és ő is engem, ha van valami.

Annak idején még tudták a tanárok kontrollálni a suliban a telefonhasználatot, most miért nem? Bármikor történhet bármi baj.

Kérdező, vegyetek rá masszív tokot, ennyire egyszerű.

szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
#3: Értem, de szerintem bérlet létezik papíron is. Ha félti valaki a telefonját, át kell állni papír alapú bérletre. Ha félti, valós a kockázat, de mégsem tesz semmit, akkor ne az iskolát, hanem önmagát hibáztassa. Amíg nincs baj, addig általában nem vesszük komolyan a kockázatot. Amikor pedig már megvan a baj, mindenki hibás, csak mi nem.
szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
#3: 4. osztályban hova jártál busszal? Mekkora távolságra és milyen gyakran?
szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Adj le valami régebbit, ne a legújabbat oszt' jónapot"


Ha alá kell írni nyilván azt fogom csinálni



"Ne vigyél magaddal telefont, ennyire egyszerű"


Igen, nyilván mivel csak enyhe másfél óra az út, hajnalban kell indulni amikor nemsokára sötét lesz, közvilágítás nincs és még nappal is tele van ijesztő emberekkel a környék akik utánad fütyülnek és párszor követnek is, telefon nélkül fogok mászkálni. Így is mindig fülessel megyek reggel, mert így legalább látják és nem k*rváznak le ha nem válaszolok arra, hogy "Jó a segged". Két barátnőmet fényes nappal próbálták meg berángatni egy autóba pár utcával lejjebb, azóta ha nagyobb kocsi mellett megyek el előtte elküldöm a rendszámát egy barátomnak. Egyéb okos ötlet?


"Ha unatkozol utazás közben, olvass könyvet, nézelődj, csinálj bármi mást, ami hasznosabb, mint képernyőt vakirgálni."

Buszon csak akkor telefonozok ha írok valakinek, amúgy tanulok. Most így év elején meg nézegetem a tájat miközben zenét hallgatok (amihez ugye nem árt a teló) mert se suli előtt se suli után nincs kedvem hallgatni az üvöltő kisgyerekeket meg a szitkozódó Kareneket.


"Ha olyan szekrénye lenne mindenkinek a suliban, amihez csak a diáknak lenne kulcsa, és alapvető káreseményeken kívül (árvíz, tűz, földrengés, EMP stb.) nem vállalna felelősséget a suli, akkor azért ugye nem lenne gondod a leadással?"


Nem, akkor nem lenne vele gondom mert én tenném bele a szekrénybe és meg lennék róla győződve, hogy senki nem ejtette le, nem karcolódott, etc.

Nálunk úgy lesz megoldva, hogy a tanár fogja levinni. Na most vannak itt idősebb tanárok (minden tiszteletem nekik) akiknél azért sokszor befigyel a derék, térd és egyéb izületfájdalmak. Nem hiszem, hogy te a kezébe adnál egy 35-40 darab 100-500 ezer forint értékű telefonnal teli dobozt. És diák nem viheti, csak a tanár.


Félre ne érts, az alapfelvetéssel nekem sincs problémám mert nekem is elegem van abból, hogy az osztálytársaim egész órán telóznak aztán nyilván a tanár a hibás amiért nem értik az anyagot, én meg jókislány vagyok és figyelek órán (kell az ösztöndíj) ezért mindig nekem kell elmagyarázni. A kivitelezés a problémás. Jobb megoldás lenne, ha minden osztály kapna egy fakkos tárolót, névvel ellátott fakkokkal, óra elején beletesszük a telefont, óra végén ki, ha termet váltunk visszük a dobozt. Olcsóbb és jobb is lenne, és senkinek nem kéne semmiért felelősséget vállalnia, mert végig látjuk, hogy hol van és hogy nincs baja.

Nálunk sok tanár használtatja órán is, beküld a csoportba egy képet és az alapján kell dolgozni. Nyomtatásra nincs keret, interaktív tábla vagy nincs vagy nem működik. Magyarország 2024.

szept. 3. 22:48
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Nem kell aláírnod.

[link]

szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Budapesten élsz, és ott is jársz iskolába?
szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: Vigyél magaddal egy nyomógombos telefont. Segítséget azon is kérhetsz, rendszámot azon is küldhetsz (jajj, nem fényképezni kell, hanem beírni sms-be, és még pénzbe is kerül, de nyilván nem naponta 10 nagy, gyanús autóhoz közeledsz jártadban-keltedben) és sokkal jobban bírják a strapát, mint az érzékeny érintőképernyősök.

Egyéb okos kifogás?

szept. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!