Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Pázmány BTK?

ELTE vagy Pázmány BTK?

Figyelt kérdés
Melyik az erősebb? Van egyáltalán érdemi különbség a 2 közt?

szept. 3. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Alapszakot ELTÉN, mestert Pázmányon végeztem. Ez szakfüggő is. Az alapszakot erősnek éreztem, sokkal többet követeltek és tanítottak, mint mesteren. Viszont pont a mester volt az, amit nagyon nehezen végeztem el, mivel nem sokat tanítottak, inkább a már meglévő tudást kellett használni. (Ha szeretnéd privátban leírom részletesebben miért gondolom így.)

Viszont csoporttársaim, akik másik szakra jártak az ELTÉN, amely viszonylag laza volt azt mondták hogy életükben nem tanultak annyit, mint mesteren.

szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

Milyen szakon?

Az ELTE-re magasabbak a ponthatárok, ezért a PPKE-re könnyebb bekerülni.

Nagyon tanárfüggő, alapvetően minden egyetemi tanárnak nagy a tudása, inkább az a kérdés, hogy tanít, nem követel-e túl sokat vagy éppen túl keveset, stb.

Én a Pázmányra jártam, megérte. Az ELTE még mindig nagyon balos, nem hiszem hogy bírtam volna..

szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!