Mit tanítottak 1989 előtt a történelem könyvekben ami nem volt igaz?
1956 ellenforradalom volt.
1848 osztályharc volt.
Nem csak a 2. vh utánival voltak gondok, az egészet áthatotta a politikai ideológia. Főleg onnan, hogy a munkásmozgalamak témaköre és Marx megjelent.
Ősközösség - nekünk még ezt tanították, de egy hülyeség, szerintük az ősemberek mindenen osztozkodtak, nem volt magántulajdon.
Egyiptom - a piramisokat elnyomott rabszolgák tömegei építették fel. Mára ezt már simán cáfolták, de Egyiptomban amúgy sem volt tömeges a rabszolgaság.
Rómánál a Spartacus féle felkelés az eléggé kiemelt anyag volt, szerintem 1 teljes óra minimum arról szólt, de lehet kettő is, régen volt már.
Középkornál végig szegény elnyomott jobbágyok.
A Dózsa-féle felkelést már írták, hogy erősen felnagyították, mint a jobbágyok harcát az elnyomó nemesség ellen, holott marhára nem erről szólt.
Francia forradalmat is elég elfogultan tanították. Kb. osztályharcként az elnyomó burzsoázia ellen. A rémtetteket meg nem igazán említették vagy jogosnak állították be.
Tanácsköztársaság dicsőséges 113 nap volt, arról elfelejtettek beszélni, hogy milyen terror volt vidéken ez alatt. Ezt már alsóban is nyomták a történelmi olvasmányok címen. Persze Horthy lehúzva, maga volt a sátán. Ez már csak a könyvben, mert akkor volt a rendszerváltás és hirtelen senki nem tudta mit kellene erről és '56-ról mondani. Rákosit és Kádár kort nem is tanultunk. Arra is emlékszem, amikor összeterelték az egész sulit a nagyterembe és egy betolt gagyi TV-n néztük a Köztársaság kikiáltását, na az maga volt a történelem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!