Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan szak felsőoktatásban...

Van olyan szak felsőoktatásban ami humán beállítottságú tanulóknak való és azért valamennyivel az éhenhalás felett lehet keresni majd vele?

Figyelt kérdés

Bárki akit kérdeztem azt mondta, hogy IT vagy mérnök szakok, többi bohóckodás,büfé szak.

Ez oké, de az olyan tanuló mihez kezdjen aki mondjuk mindenből ötös volt, matekból meg kettes?


aug. 25. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Tanár például. Most se keresnek rosszul, és folyamatosan emelkedni fog bérük.

De ne ez alapján válassz szakot, szerintem a mai világban bármiből kényelmesen meg lehet élni ha jól csinálod

aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem jutsz messzire, ha nem felejted el egy életre ezt a humán/reál baromságot.


Ha ez megvan, akkor érdemes erre visszatérni.

aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem baromság. Tényleg nem mindenkinek van érzéke a matekhoz, ahogy a nyelvekhez sem
aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

#3: ezzel nem bizonyítottál semmit. Nem lehet az egész világot felosztani "ide kell matek"/"ide nem kell matek" területekre.

Meg matematikán belül is van, ami valakinek jobban megy, más meg kevésbé.


És sok embernek nincs gondja a reálnak mondott területekkel, viszont vonzódik a művészetekhez, filozófiához stb. Akkor ő most humán vagy nem?


Tehát igen, ez a bináris megközelítés így baromság.


Ha meg tényleg annyira tök mindegy a kérdezőnek, csak keressen pénzt, akkor azt a három(!) matematika tárgyat teljesítse extra erőfeszítéssel, egy magántanárral, aztán kész, le van tudva.

aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor inkább úgy fogalmazok, hogy olyan szak, ahol könnyebb,kevesebb a matek, hogy ne pisiljen vért az sem, aki nem emelt ötös matekkal érettségizett. Így esetleg?
aug. 25. 15:42
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: így nem lehet tanácsot adni.


Nem emelt ötös matekkal érettségiztem, mégsem volt gondom informatika szakon.


Azt írod le, mi nem jó, azt nem, miben vagy jó, mit szeretsz, milyen munkakört képzelsz el, hogyan képzeled el egyáltalán egy munkával töltött napodat. Arra kellene koncentrálnod, amiben jó vagy, mert ennyiből az sem derül ki, egyáltalán minek neked diploma.

aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Orvosin nem a matek lesz a nehéz, de attól még elég nehéz. És van az a humános, akinek belefér.

Tanárszak, megfelelő szakpárral nem izzasztanak meg matekból.

Az informatikust nem ajánlom, igenis van ott matek, egy kis lineáris algebra, meg egy jó adag analízis... Ott rá kell edzeni.

Gazdasági szakokról azt hallottam, hogy van ott matek, de lightos. Egy gazdaságis majd kijavít, ha nem így van.

aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az orvosi elég reálos, mert a kémiához fizikához inkább reálos beállítottság kell

Azt semmiképpen nem ajánlom a kérdezőnek

aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: de nem kell hozzá ötös emelt szintű matek érettségi, márpedig a Kérdező így határoztam meg a kritériumokat.
aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 oké, de attól még nem reális, mert akinek a matek nem megy jól, az valószínűleg kémiából/fizikából se tud majd egy jó emeltet írni. Nem véletelnül hívják őket reál tantárgyaknak
aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!