Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában Ceausescu alatt...

Romániában Ceausescu alatt volt olyan, hogy valaki konkrétan éhen halt?

Figyelt kérdés
Tehát annyira nem volt kaja, hogy mondjuk összeesett az utcán a vasútállomás előtt és meghalt, mint egy etióp vagy észak-koreai?

2022. nov. 14. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről nem hallottam, pedig voltak erdélyi származású ismerőseim. De lehet, hogy aki éhen halt, az nem az utcán tette, a média meg nem számolt be róla.
2022. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Persze hogy, volt a diktaturákra jelemzö az éhezés és emiatt a halál.Mi is ide tartunk az árstopokal de hát van egy vezetőnk.
2022. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de olyan volt, hogy halálra vertek a szekusok a "rendszerelleneseket"
2022. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Éhhalálról nem tudok, de sok esetről hallottam, mikor az ember télen halálra fagyott a panellakásban.
2022. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ott éltek rokonaim igen is haltak meg éhezés miatt mert az idota diktatura miatt mindenhol áru hiány volt a boltok meg üresek.Akinek nem segitet rokon vagy nem voltak kapcsolatai az meghalt.De elég ha csak öreg volt ha boltban nincs semmi majd 80 évesen kaját megy keresni az erdőbe na persze.
2022. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MDaniel98 ***** válasza:
66%
Vannak ilyen jellegű történetek igen, valószínűleg van valóságalapja is, hogy mennyi azt már nehéz megmondani.
2022. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A déd tatámat elvitték a dunához kényszermunkára! 😶
máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!