Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg durva volt a BME VIK...

Tényleg durva volt a BME VIK gólyatábora?

Figyelt kérdés
Aki ott volt, mesélne?

aug. 21. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Én ott voltam. Igazából ami zavart, hogy nem engedték, hogy elvégezzem a nagy dolgomat. Verték a budi ajtót és emiatt nagyon szrul éreztem magam a végére mert már nagyon feszített.

Próbáltam elvonulni éjjel, de ránk kulcsolták éjjelre a szoba ajtót és se ki, se be.


A tiltólistás tárgyakat igazából be tudtad vinni, mert volt rá mód. Szúrópróba szerűen belenéztek a táskákba, de nem volt komoly átkutatás. Legalábbis én nem tapasztaltam.


Meg amúgy voltak bulik, voltak koncertek. Összességében annyira nem volt rémálom, mint amennyire a média előadja, de ha tudom előre még így is kizárt, hogy elmegyek.

aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

"Én ott voltam. Igazából ami zavart, hogy nem engedték, hogy elvégezzem a nagy dolgomat. Verték a budi ajtót és emiatt nagyon szrul éreztem magam a végére mert már nagyon feszített.


Próbáltam elvonulni éjjel, de ránk kulcsolták éjjelre a szoba ajtót és se ki, se be."


Ez sérti az alapvető emberi jogokat, rögtön kettőt is!

aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Tudod mikor hagynám hogy így bánjanak velem. Azonnal hívnám a rendőrséget, ha pedig valahogy megakadályoznák, akkor a tábor végén jelenteném fel a szervezőket. Nem is értem, hogy az ott részt vevő gólyák miért nem álltak a sarkukra? Alapvető emberi jogokat sértettek a szervezők, nem is egyet, ezen kívül is több bűncselekmény elkövetésével lehet őket vádolni - amennyiben igazak a panaszok. Meglátjuk, de szerintem ennek lesz folytatása..
aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

"Azonnal hívnám a rendőrséget, ha pedig valahogy megakadályoznák, akkor a tábor végén jelenteném fel a szervezőket. Nem is értem, hogy az ott részt vevő gólyák miért nem álltak a sarkukra?"

Pedig nem nehéz megérteni: te talán bevállalnád, hogy te leszel az a picsogós, aki a rendőrséggel oszlatja fel több száz fő táborozását, mert nála személy szerint elszakadt a cérna? Honnan lennél benne biztos (gólyaként, amikor még szinte semmit nem tudsz az egyetemi életről), hogy emiatt nem leszel kiközösítés és közutálat tárgya?

aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, hogy írtál, szerintem nagyon durva már így is, amit elmondasz.
aug. 22. 02:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4es, pont nem érdekelne.
aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az olvasottak alapján nagyon gáz volt. Mi jól ki is beszéltük ezt a szaktársaimmal(jogásznak tanulunk, de én mar ezelőtt is joggal kapcsolatoy területen dolgoztam). Mi tuti rendőrt hívtunk volna csoportosan. Aztán akkor utáljanak 10-15-ünket.

A leírtak alapján több dolog is alapvető emberi jogokat sértett.

Példák: -Még a biztonsági szolgálat SEM végezhet MOTOZÁST. AZ NEM NYÚLHAT bele a táskádba, nem kutathat át. Maximum MEGKÉRHET hogy pakolj ki, illetve a LEVETT pulòveredet áttapogathatja. Ha nem vetted le, akkor NEM tapogathat! Ezt a műveletet(csomag-ruházat átvizsgálás) egy sima felsőbb éves, vagy oktató NEM végezheti! Csak és kizárólag vizsgázott személy- és vagyonőr! Ha ettől alaposabb vizsgálat szükséges, akkor azt meg csak egyenruhás végezheti(rendőr, katona, börtönőr, stb).

-Amikor bezártak titeket a szobába, akkor személyi szabadság megsértése történt, ami bűncselekmény.

-Az elkobzás is tilos. Ideiglenesen elveheti a személy- és vagyonőr a tiltott tárgyakat, de a rendezvény végén kötelező visszaadnia azokat, amennyiben az nem sért önmagában törvényt(pl.: nem kábítószer), de ilyen esetben viszont azonnal értesíteni kell a hatóságot, és nekik leadni a talált anyagot/eszközt. Pénzt, okmányokat, vagy egyéb személyes holmit abszolút tilos elvenni. Eleve, ha más ember okmánya nálad van, már az önmagában törvényt sért.

-A jogszabály azt is előírja, hogy kötelező külön férfi-női mosdót/öltözőt/szobát kijelölni, és tilos összekényszeríteni a két nemet.

-Az embereknek kötelező az alapvető szükségleteinek kielégítését lehetővé tenni(mosdó, alvás, fürdés). Itt ez sem történt meg.

Szóval jó kis koncentrációs tábor lehetett.

aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy fölnyomtam volna őket, mint a huzat.
aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
A törvénytelen ner fasiszta rendszere alapból is sérti az alapvető emberi jogokat, szóval én már nem csodálkozom semmin
aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy milyen jogaik vannak a sértetteknek. Pl. lehetne- e tenni csoportos feljelentést ezek ellen a szarok ellen. Hihetetlen, hogy ezek megtörténhettek. A gólyáknak csoportosan be kellett volna verni e fejét ezeknek a görényeknek. - De nem akarok áldozathibáztatni. Hihetetlen alpári, beteg barmok a szervezők.
aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!