Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetemen kifizettem...

Debreceni egyetemen kifizettem a nem teljesített tárgy kreditet 1700/kredit.De ez beleszámít a tárgy második felvételéhez szeptemberben vagy azért is külön kell fizetni hogy fel tudjam venni?

Figyelt kérdés
harmadik féléves leszek és a 2.félévben nem tudtam teljesíteni egy tárgyat. Októberben fogják kiírni a tételt amit be kell fizetni. Ettől függetlenül fel tudom venni a tárgyat másodjára vagy valami térítést kell fizetni már teljesen elvesztem.

aug. 21. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Kifizeted a kredit büntit aztán annyi.

Ha másodjára vagy harmadjára veszed fel a tárgyat az nem probléma. A vizsgánál van valahogy hogy fizetni kell, de az megint más.

Arra figyelj, hogy a páratlan féléves tárgyakat csak páratlan félévben, a páros tárgyakat csak páros félévben tudod felvenni. Néha van belőlük ellenkező félévben is vizsgakurzus, az az, higy már megvan az aláírásod, de vizsgád még nincs. Ez megint csak olyan tárgyaknál fontos, amik vizsgásak és nem gyakorlati jeggyel zárul.

Ki lehet ezekben igazodni, csak meg kell ezt is tanulni.

aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Matek II- n csúsztam el szóbelin de a gyakorlat meg van.Azt.nem tudom hogy fog-e a tanár vizsgakurzust indítani nem mondtak semmit. Amiket írtál azokat hol tudom elolvasni?
aug. 21. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Év elején szoktak küldeni tájékoztatót. Abban nagyon sok minden le van írva. Persze elég hosszú és száraz szöveg. Valamint a kari honlapon is található rengeteg információ.

Jó ezeket átolvasni.

Pl most nem tudom hogy van, de pár éve még megvolt az, hogy pl valami nem lett meg 3.tárgyfelvételre, akkor elvileg mennél fizetős képzésre, mert állami ösztöndíjasként nem megengedett ez, hiába teljesítetted a kredit és az átlag követelményeket hozzá. Ez le is van írva világosan, érthetően (és sok helyen kiemelve), hogy ebben az esetben csak önköltséges formában folytathatod a tanulmányaidat.

Ami viszont ehhez is pl apróbetűs rész az, az, hogy azt hogy önköltségesen folytathasd azt neked kell kérvényezni neptunon keresztül. Ha nem kerül be ilyen kérvény, akkor automatikusan felmondják a tanulmányi szerződést.

Persze ez lehet konkrétan kari szabályzat is, egyetemen belül is.

De ezt se látod sehol annyira kiemelve. Csak mikor már az ilyen-olyan paragrafusokra hivatkoznak például levélben. Azt a száraz hosszú levelet meg senki nem olvassa végig tüzetesen. Csak le van írva, hogy mikor van a tárgyfelvétel, meg kredit átlag, meg ilyen hülyeségek. Majd sok olyan információ ami rád nem is vonatkozik, majd pár ilyen kis információ morzsa, hogy ha nem nincs meg harmadjára a tárgyad sem probléma, csak menj át fizetősre. De fizetősön is figyelj arra, hogy csak 7 vizsga lehetőséged van, ha azt ellőtted akkor annyi. Meg hogy a képzési idő kétszerese alatt be kell fejezni az egyetemet. De ha ez nincs meg se baj, csak akkor felvételizz újra, akkor a tárgyaidat is el tudod fogattatni (jobb esetben) és ugyan ott tartasz mint előtte.

Persze általában ha a képzési idő kétszerese alatt nincs meg nem is nagyon érdemes pénzt ölni még bele.

aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!