Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Súlyozott tanulmányi átlagba...

Szkuviplslel kérdése:

Súlyozott tanulmányi átlagba számít a nem teljesitett tárgy?

Figyelt kérdés

Ha elmentem egy tárgyból vizsgázni, de egyes lett, mégegyszer már nem tudok vizsgázni a félévben, akkor az beleszámít a súlyozott tanulmányi átlagba? Tudom hogy ha aláírásod nincs az “nullás” jegy és nem számít bele, de ha egyes lett akkor az számít?

Ugye az állami ösztöndíjnál számít a s.t.áy

Próbáltam keresni az SZE oldalán de nem nagyon találtam infót, TO-n most egy ideig nem tudok rákérdezni, de 2 embertöl mást hallottam a témáról.


2019. jún. 21. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Az átlagba úgy kerülnek be a pontok, hogy a jegyet megszorzod a tárgy kreditértékével, azokat összeadod, majd az összeget osztod 30-cal. Ez ugyanúgy vonatkozik az 1-esre is, tehát ha mondjuk a tárgy 3 kreditet ért, akkor 1*3=3.
2019. jún. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 viszont a s.t.á.-nál nem a teljesitett kredittel kell leosztani?
2019. jún. 22. 00:41
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Jó hülye az első. Nem nem számít.
2019. jún. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár rohadt igazságtalan azokkal szemben, akiknek megvan minden tárgyak, sajnos nem számít bele. Csak a teljesített tárgyak számítanak bele.
2019. jún. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Mért lenne igazságtalan? Kreditindexet rontja rendesen, és az fontosabb, mint a súlyozott. Súlyozott csak annyi, hogy legyen meg az állami minimum.
2019. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: nálunk a specializáció választásnál is súlyozott alapján rangsorolnak.

Hogy miért igazságtalan?

X hallgató megcsinál minden tárgyat, mintatanterv szerint halad. Ennek érdekében pár tárgyból beéri gyengébb jeggyel is. Illetve a szivatós tárgyakból megkapja a kettest (aminél jobbat a tanár nem ismer)

Y hallgató teljesíti a tárgyaknak kb. a 2/3-át. A nehéz tárgyakat nem, így az neki nem számít az átlagnál. A könnyebb tárgyakat csinálja csak meg, amiből mindenki jó jegyet kap. Annyira megcsúszik, hogy egy évet garantáltan csúszik.

De éppen megszerzi azt a kreditet, ami a szakirány választáshoz kell. És sokkal jobb a göngyölt, súlyozott átlaga, mint X hallgatónak, így túljelentkezés esetén előnyt élvez vele szemben. Na ezért!

2019. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát de ha nem csinálja meg a nehezeket, akkor felhalmozódik, esetleg ki is esik az államiból. Előbb utóbb ez a halasztgatás elér egy betonfalat.
2019. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, később lehet. Bár egy év csúszással még nem esik ki. És nem is kívánok ilyet senkinek.

De az átlaga jobb. És emiatt előnyben van szakirány választásnál azokkal szemben, akik jobbak, mint ők, csak a fentiek miatt, és emiatt a morbid számítási rendszer miatt gyengébb az átlaguk néhány tizeddel.

Ha már súlyozott átlag, úgy lenne fair, hogy igenis az 1-est is szépen számítsák bele!

2019. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!