Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem elhagyása után mennyi...

Egyetem elhagyása után mennyi a határidő visszafizetni a tandíjat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, igazából kevés információm van erről, és nincs is kitől kérdeznem, remélem tudtok segíteni. Két aktív félév után most telik le a két passzív félévem, es nem kívánok tovább maradni az egyetemen. Mivel államin vagyok, elvileg vissza kell fizetnem az eddig ott töltött időm felét, ami azért pár százezer forint. Nyilván bemegyek az egyetemre, és ott intézem el a kiiratkozást, viszont érdekelne, hogy mire kell készülnöm. Muszáj kifizetnem az összeget, vagy ledolgozhatom? Jelenleg nincsen munkám, eddig diákmunkáztam csak. Mennyi időm van visszafizetni? Erre van bármilyen törvény, vagy esetleg egyeteme válogatja a különböző szabályokat? Sajnos hidegzuhanyként ért a dolog, nem tagadom, és most kicsit megrémültem, és egész nap ezen kattogok

aug. 6. 01:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Le tudod dolgozni, nem feltétlen kell visszafizetni
aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudnál erről bővebben írni?
aug. 6. 01:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz postán majd egy levelet amibe benne van az összegnek a fele, erre lehet kérvényt benyujtani hogy hazai munkaviszonyt létesítesz és dolgozol.
aug. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen kérvényt benyújtani. Én több egyetemet is otthagytam, és dolgozni kezdtem, semmit nem adtam be. Ügyfélkapun jött az értesítő, hogy ledolgoztam az elhasznált államis féléveim, így már nem tartozok. Ha jól emlékszem 1 év türelmi idő van a visszafizetési kötelezettség ledolgozására/kifizetésére a hallgatói jogviszony megszűnése és a bejelentett munkaviszony létesítése között.
aug. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!