Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség arra, hogy az...

Van lehetőség arra, hogy az angol nyelvű képzésről a magyar nyelvűre átjelentkezzek a második félévtől?

Figyelt kérdés

Felvettek a Károli pszichológia szakra , de csak az angol nyelvű képzésre volt elég pontom. Ha jó lesz a tanulmányi átlagom van lehetőség a pszichológia magyar nyelvű képzésére átjelentkezni egyetemen belül?

Úgy tudom van lehetőség rá.



aug. 4. 11:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10 de van elvi akadálya. Engem is ezért nem vettek át 2022-ben. Újra kellett felvételiznem. Hálistennek az eredeti felvételim évében 3 pont hiányzott a vágyott szaknál, több mint 3-at csökkent a ponthatár, szóval újra sem kellett írni érettségit. De ja, vagy teljesen újra jelentkezik egyetemre februárban vagy nem megy át, ha az eredeti felvételi évben nincs meg a kellő pont. Az ismerőseid szerintem inkább kreditátvitellel újrafelvételiztek (azt szabad).
aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11: Akkor eszerint ez egyetemfüggő. Amely esetekről én tudok, szó sem volt újrafelvételizésről. Egyszerűen megszabták, hogy mondjuk 4,5-es súlyozott kreditátlag legyen meg az előző két félévben, és ha volt üresedés a célzott szakon (pl. mert egyesek feladták), és megvolt a kívánt kreditátlag, az illetőt átvették a magasabb pontszámú szakra. Ez legtöbbször jóval nehezebb út, mint újraérettségizni és újrafelvételizni, de ahol megengedik, ott nem lehetetlen.
aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!