Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség arra, hogy az...

Van lehetőség arra, hogy az angol nyelvű képzésről a magyar nyelvűre átjelentkezzek a második félévtől?

Figyelt kérdés

Felvettek a Károli pszichológia szakra , de csak az angol nyelvű képzésre volt elég pontom. Ha jó lesz a tanulmányi átlagom van lehetőség a pszichológia magyar nyelvű képzésére átjelentkezni egyetemen belül?

Úgy tudom van lehetőség rá.



aug. 4. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Érdeklődj a tanulmányi osztálynál.
aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
A képzési területen belüli átjelentkezésnek nincs elvi akadálya. Általában két lezárt aktív félév után lehet átjelentkezni, és az egyetemek különféle egyéb kritériumokat is (pl. kreditindex) szabhatnak. Ugyanakkor sajnos tudnod kell, hogy az egyetem átvenni egyáltalán nem köteles, még akkor sem, ha színjeles vagy. A szakváltási kérelmedet helyhiányra hivatkozva is elutasíthatják. Erre a lehetőségre sajnos fel kell készülnöd. Épp ezért én a helyedben mielőbb ráfeküdnék az angolra.
aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem jelentkezhetsz át. Csak akkor, ha arra a szakra, ahova át akarsz menni, volt elég pontod az eredeti jelentkezési évedben ÉS van hely. De mivel azért akarsz átmenni, mert nem volt elég pontod az eredetire, úgy nem fognak átvenni. Mindenki ezt csinálná. Akkor inkább adtad volna be önköltséges magyarra és akkor csak az x kreditnek kéne meglenni, más elvi akadálya nem lenne. De így csak újrafelvételi játszik. Akkor inkább be se iratkozz, ha semmiképpen nem szeretnéd az angolt.
aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem az angol nyelv a probléma, hanem az h állami képzésen 800 000 ft/ félév az idegennyelv miatt... ez iszonyat túlzás, a családnak erre nincs kerete..
aug. 5. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok. Nem értem miért kell lepontozni, ez így van 🤣🤣 szerintetek ha valaki egy nagyon magas pontszámú szakot jelöl, majd átveszik egy alacsonyabbról? Ez nem egy sima önköltségesről államira átjelentkezés, ez konkrétan nyelv változás. Ha ilyen könnyű lenne átmenni, mindenki ezt csinálná. Amúgy nem értem, miért jelölted meg akkor. Jelöltél volna másik egyetemen magyar nyelvű pszichológiát vagy bármelyiken magyar nyelvű önköltségest. 3-400 körül van egy félév. De ha tudtad, hogy nem fér bele anyagilag, miért jelölted?
aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne iratkozz be, ha ennyire nincs rá keret. Felvételizz újra jövőre magyar nyelvű szakokra.
aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyikre se volt elég pontom , csak erre az egy képzésre az összes pszichológia szak közül.

300-400 k még okés lenne félévenként, de a 800k-t azért sokkalom.

aug. 5. 22:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor halassz egy évet, írj újra egy érettségit és jövőre jelölj olyat, amit be is tudsz vállalni. Ne adósítsd el magatokat.
aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez már a többedik ilyen kérdés, amit látok... Komolyan nem értem, mi értelme van megjelölni úgy egy szakot, hogy nem akarsz/tudsz oda menni. Nem vesznek ám fel nagyobb eséllyel államira attól, hogy megjelölöd az önköltségest is. És félreértés ne essék, nekem sem fért volna bele ennyi félévente, de még a sima önköltséges is túl sok lett volna. Nem is jelöltem meg egyetlen ilyet sem. Úgy voltam vele, hogy ha nem sikerül a felvételi, akkor következő évben újra próbálkozok, ugyanis SEMMI nem garantálja, hogy valaha átvesznek a vágyott szakra. Ezen a szakon "teltház" szokott lenni, ha valaki pl. otthagyja az államit vagy átsorolják, akkor a legjobb átlagú önköltséges lép a helyébe. Na, az egyetem előtt fogalma sincs még az embernek, hogy milyen nehéz igazán jó átlagot elérni. Én szerencsére elég pesszimista vagyok ahhoz, hogy volt valamennyi fogalmam, úgyhogy nem alapoztam arra, hogy egyszer talán majd átvesznek. És nálam csak az állami-önköltséges kérdésről volt szó, angol nyelvű képzésről nem.

Szerintem se iratkozz be, ennek így nincs értelme. Nem tudhatod, hogy átvesz-e valaha az egyetem, (minimum) 6x800k pedig rengeteg pénz. Érettségizz újra, és próbáld meg a felvételit jövőre.

aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#5: Rosszul tudod. Nincs elvi akadálya annak, hogy egy alacsonyabb pontszámú szakról egy magasabb pontszámúra valakit átvegyenek. Én jó néhány konkrét példát tudok a környezetemben, akinek ez sikerült. Azért nem mindenki így csinálja, mert a magasabb pontszámú szakon megszabják, hogy milyen minimális kreditindexet kell elérni az előző két félévben az átvételhez, s ez a léc általában jó magas. De aki az első évben nagyon jól tanul, kérelemmel óriási eséllyel átvehetik a magasabb pontszámú szakra. Nem lehetetlen, de hajtani kell.
aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!