Mérnökinformatika szak informatikus tudás nélkül?
Sziasztok, kérlek csak olyan írjon, aki releváns választ tud adni.
Jelenleg az SZTE-GTK-n tanulok, jövőre ilyenkor fogok fejezni, ha minden jól megy.
Folytatni szeretném tanulmányaim azonban más szakirányon, ami érdekelne jelenleg az a mérnökinformatika szintén ezen az egyetemen.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire nehéz felzárkózni/ bent maradni úgy, hogy ott kezdeném el tanulni azt, ami az informatikával kapcsolatos (programozás stb.), ha magántanárhoz kell járjak az sem túl nagy gond, csak kb. tudjam mire számítsak?
Van-e köztetek olyan aki úgy jár(t) oda, hogy nem volt informatikus végzettsége (érettségi sem belőle) és ott kezdte el tanulni?
Tudom rajtam múlik nagyrészt, igazából ami érdekel azt könnyen megtanulom, csak mégis.
Reál beállítottságú vagyok inkább tehát nem okoz gondot a matek.
Köszi, ha írtok.
Az informatikai tudás hiánya még egy dolog...
De hogy állsz a mérnökmatekkal, mérnökfizikával?
Én is azt gondoltam, hogy "reálos vagyok" menni fog ez, aztán rájöttem, hogy az analízis 1 nek (mint matematikai fejezet) jó ha a felét tanultam eddig.
Az 1-2-3 fejezet az alapozó a mérnök matekhoz...
Meg még sok más egyéb!
BME Infót végeztem - bár akkor még osztatlan képzés volt. 0-ról indult a programozás, nem építettek korábbi ismeretekre. (Mondjuk én kb. 6 éves korom óta már programoztam, ennyiben nem vagyok jó példa.)
Demonstrátorként felsőbb évben vittem pár programozás kurzust elsősöknek, és én sem építettem erre. Az előadó ötletére első órán írattunk kisZH-t, amiben megkérdeztük a diákot, programozott-e már korábban, és ha igen, írjon meg egy egyszer faktoriális számoló függvényt/programot tetszőleges módon és nyelven. Év végén újra elővettem ezeket, és az egyik legjobb diákomnak nem volt korábbi programozásos múltja. Szóval simán teljesíthető így is.
BME-re jártam és én egész gimi alatt 2-es voltam matekból és fizikából is, bár abból annyira kegyelem kettes, hogy mire végeztem el is felejtettem mindent. Egyedül a tanár kedvessége miatt nem csúsztam.
Mégis úgy alakult, hogy BME Mérnökinfóra mentem és augusztus utolsó hetében kezdtem el átnézni a 8. osztályos mozaikos tankönyveimet, mert rájöttem, hogy lesz 0. ZH első héten és abszolút semmit sem tudtam.
Első héten szeptemberben emlékszem, hogy az E épületben az első emeleten kiröhögtek ahogy a 10. osztályos mozaik tankönyveket olvastam és abból próbáltam meg példák alapján megérteni az egész középiskolai matekot.
Végül kb 65%osra írtam meg a 0. ZH-t, ami kettes, de ahoz képest, hogy honnan indultam számomra hihetetlen volt.
Utána matekos tantárgyat nem buktam el. (Kivéve a valószínűség számítást 3. félévben, de azt is azért, mert nem maradt elég időm készülni.)
Fizika 1 vizsgát elbuktam, de elég volt az aláírás, hogy felvegyem a Fizika 2-t, amiből 5-ös voltam, majd 3. félévben Fizika 1 is meg lett.
A programozással is akkor találkoztam majdnem, hogy előszőr, amikor elindult az egyetem, de az ITs tantárgyakkal nem volt sok problémám, csak a Grafikával, ami BME Mérnökinfón egy nagy "mumus".
Szerintem lazán hozható 0 tudással, csak rengeteget kell tanulni.
1. félévbe nálunk a csapat 1/3 része kibukott. Köztük volt jó pár akik gimiben matekfaktosak voltak. Egyetemen nem a hozott tudás számít, mert mindent 0-ról végig mondanak. Lehet 40 perc alatt mondanak el 4 évnyi tananyagot, de elmondják azt amire épülnek az azt követő órák. (Legalábbis BMEn így volt), így sokkal fontosabb az, hogy mennyit tanulsz a képzés alatt, mert a hozott tudás, akármennyire is jó, nem sokra elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!