Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy "szakorvosi...

Hogy néz ki egy "szakorvosi javaslat", ha az egyetemi testnevelésről szeretnék felmentést kérni?

Figyelt kérdés

Van erre lehetőség, a tájékoztatóban is írják, viszont nem látok erről nyomtatványt, mintát.


Jó lenne, ha nem kellene ehhez folyamodni, de a meglévő izombetegségem nem igazán teszi lehetővé, hogy az egyetem által biztosított módon teljesítsem a tárgyat.



aug. 3. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szakrovosod tudni fogja hogy néz ki, ha valóban van olyan betegséged, ami ok a felmentésre
aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kezelőorvosodat kérdezd, ő tudja.
aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 IgaziÚriember ***** válasza:
29%

"Jó lenne, ha nem kellene ehhez folyamodni, de a meglévő izombetegségem nem igazán teszi lehetővé, hogy az egyetem által biztosított módon teljesítsem a tárgyat"


Hozzáteszem, hogy ha valóban szakorvosi javaslatot kérsz akkor előbb ki fognak vizsgálni, nem hasraütésszerűen állítanak ki mindenféle kamusnak ilyet akiknek megerőltető 10 perc futás.

aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: 8 éve állok szakorvosi felügyelet alatt. És nem 10 percnyi futásról van szó, bár önhibámon az se nagyon megy.


Hidd el, nem szórakoztató dolog, amikor a saját immunrendszered pusztítja az izmaidat, amikor alig tudsz felállni, és még a kezed se mindig azt csinálja, amit szeretnél.

aug. 3. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo


A 3. azt akarta jelezni, hogy ha valóban van komoly egészségügyi problémád, akkor a kezelő orvosod adni fog egy szakorvosi javaslatot.


Kicsit off, de ha 8 éve állsz szakorvosi kezelés alatt, akkor gondolom már a gimnázium alatt is fel voltál mentve testneveles alól, így nem igazán értem eleve q kérdésedet.

aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: felnőttként diagnosztizáltak, és ez egy mesterképzés, amit munka mellett végeznék. Ennek ellenére valamiért van testnevelés.


Megnyugtat, ha az orvos tudni fogja, de amikor pl. az adókedvezményes papírt csináltuk, akkor se volt minden egyértelmű. Pedig ott volt kész űrlap.


Mindenesetre akkor következő alkalommal megemlítem, aztán valahogy megoldjuk.


Köszönöm.

aug. 3. 18:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!